Atgal

atviras-pokalbis

[\/]

2018-01-19
Rudenį vykdytos apklausos duomenimis, savo šeimos gyvenimu patenkinti 79 proc. Lietuvos gyventojų, mažiau laimingų dėl savo šeimos yra tik Bulgarijoje (74 proc.). Vidutiniškai ES šeimos gyvenimu patenkinti 91 proc. respondentų. Laimingiausi šiuo požiūriu yra Danijos (99 proc.), Airijos ir Maltos (po 97 proc.) gyventojai.Ką tai rodo?Diskutuoja psichologas Tomas Lagūnavičius, aktyvi mama Rasa Žemaitė ir aktyvus tėvas Kristupas Krivickas.

[\/]

2018-01-18
Seimas skubos tvarka pritarė valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iniciatyvai sudaryti laikinąją komisiją, kuri atliktų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės bei ūkinės veiklos parlamentinį tyrimą.Ar pajėgs ji tai padaryti, diskutuoja laikinosios komisijos LRT veiklai tirti pirmininkas Arvydas Nekrošius, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, Mykolo Romerio universiteto doc. Virgis Valentinavičius ir Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Daiva Bakutienė. 

[\/]

2018-01-17
Laidoje dalyvauja POLA prezidentas Šarūnas Narbūtas, Nacionalinio vėžio instituto direktorius Feliksas Jankevičius, Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė ir Froceth vadovė ir bendraįkūrėja Agnė Vaitkevičinė.

[\/]

2018-01-16
Laidoje dalyvauja socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis ir premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

[\/]

2018-01-12
Laidoje diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, signataras, politikos apžvalgininkas Mečys Laurinkus ir Seimo narys Povilas Urbšys.

[\/]

2018-01-11
Šią savaitę Lietuva 27-ąjį kartą minės Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Kiek ir kokios grėsmės Lietuvai aktualios šiandien?Laidoje diskutuoja Seimo narė Rasa Juknevičienė, Veteranų ir karių asociacijos vadovas, atsargos karys Aurimas Navys ir Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius. 

[\/]

2018-01-10
Centralizuotai tiekiamos šilumos kaina nuo sausio didžiuosiuose šalies miestuose, išskyrus Šiaulius, didės, rodo šilumos tiekimo bendrovių duomenys. Brangiausiai, po 5,67 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) šilumą parduos bendrovė „Kauno energija“ - 9 proc. brangiau nei gruodį ir 8 proc. brangiau nei praėjusių metų sausį. Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šilumą sausį parduos po 4,63 cento – atitinkamai 0,7 proc. ir 16,6 proc. brangiau. „Panevėžio energija“ – 5,26 cento – atitinkamai 0,6 proc. ir 1,5 proc. brangiau, „Klaipėdos energija“ – 5,25 cento – atitinkamai 1,5 proc. ir 12,4 proc. brangiau.„Šiaulių energija“ sausį šilumą parduos po 4,37 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 0,2 proc. mažiau nei gruodį, ir 2,7 proc. pigiau nei šių metų sausį. Tai bus mažiausia šilumos kaina tarp visų didmiesčių.Kaune šiluma brangsta labiausiai, nepaisant to, kad konkurencija gaminant šilumą šiame mieste yra didžiausia. Apie šilumos kainų augimo priežastis, jų mažėjimo galimybes, konkurencijos naudą laidoje diskutuoja „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas, Lietuvos nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos prezidentas Vytautas Kisielius, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos narys Donatas Jasas ir Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė. 

[\/]

2018-01-09
Laidoje diskutuoja Lietuvos darbdaviu konfederacijos vadovas Danas Arlauskas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas ir bendrovės Lean.lt vadovas Vidas Petraitis.

[\/]

2018-01-05
Savaitgalį šventinį laikotarpį užbaigs Trijų karalių šventė. Kokių dovanų reikia Lietuvai, diskutuoja istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, psichologas Gediminas Navaitis ir Seimo narys Kęstutis Masiulis.

[\/]

2018-01-04
Ar įteisinant daugiau draudimų pagerės mūsų sveikata, diskutuoja Sveikatingumo metų iniciatorius Juozas Dapšauskas, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovas Žilvinas Šilenas.

[\/]

2018-01-03
Prasidėjo Naujieji metai. Krūvos nenuveiktų darbų, begalės nebaigtų reformų. Kokius darbus būtina padaryti? Kokie metai laukia mūsų? Laidoje diskutuoja ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Seimo narys Andrius Kubilius ir SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda. 

[\/]

2018-01-02
Laidoje dalyvauja Vilniaus mero patarėjas švietimo klausimais Albertas Lakštauskas ir laikinoji Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Alina Kovalevskaja.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė 

[\/]

2017-12-29
Šiomis dienomis mūsų šalyje lankosi užsienyje garsūs ir daug pasiekę lietuviai. Dalis jų už savo veiklą Lietuvai apdovanojami „Globalios Lietuvos“ lyderių apdovanojimais.Kokia Lietuva išvykusiųjų akimis? Kokie jų patarimai Lietuvos valdžiai sprendžiant emigracijos, socialinės atskirties, demokratijos plėtros ar ekonomikos modernizacijos klausimus? Kaip reikėtų stiprinti saitus su išvykusiaisiais? Studijoje – Linas Tarasonis, po 13 metu grįžęs iš Prancūzijos, dirba Lietuvos banke ir Vilniaus universitete, Rūta Laukien, verslininkė ir investicijų patarėja, 27 metų gyvenanti JAV ir Sandra Adomavičiūtė, Atviros Lietuvos fondo vadovė.

[\/]

2017-12-28
Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Margarita Šešelgytė, Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius, portalo delfi.lt korespondentas gynybos temomis Vaidas Saldžiūnas.

[\/]

2017-12-27
Laidoje dalyvauja portalo delfi.lt vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, dienraščio „Lietuvos žinios“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas, portalo 15min.lt aktualijų žurnalistas Paulius Gritėnas.

[\/]

2017-12-22
Kaip visada vieną mėnesio penktadienį pas mus studijoje 3 vaikų mama, psichologė, lektorė, požiūrio plėtimo knygų autorė Ramunė Murauskienė ir 3 vaikų tėvas, treneris, konsultantas, lektorius Vaidas Arvasevičius.Kviečiame sudalyvauti šventinėje vyrų ir moterų dvikovoje – kas geresnis? Tik šį kartą visi būsime geri: ieškosime ir rasime geruosius darbus ir poelgius, kartais matomus, o kartais – ne, kuriuos atliekame dėl savo partnerio.Tiek daug kalbame apie tai, ko nepadarome vienas dėl kito santykiuose, ir tiek mažai apie tai, kas padaryta, įveikta, pasikeitę į gera. 

[\/]

2017-12-21
Neseniai Seime vyko konferencija „Etninės kultūros vertybių nuostatų tyrimai valstybės politikai“. Renginio metu buvo aptarti naujausi duomenys apie etninės kultūros puoselėjimą kultūros lauke, apie jos dėstymą mokyklose, moksleivių požiūrį į etninės kultūros vertybes.Laidoje apie tai diskutuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, etnomuzikologė Dalia Urbanavičienė, etnografė, Etninės kultūros globos tarybos narė Nijolė Balčiūnienė ir Vilniaus universiteto doktorantas , politologas Vytautas Sinica.   

[\/]

2017-12-20
Valdžia rengia darbo biržos pertvarką. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė akcentuoja, kad „pertvarkos esmė yra sutelkti kuo daugiau žmogiškųjų išteklių operatyviai bei individualiai spręsti darbo ieškančių ir darbdavių situacijas susijusias su integracija į darbo rinką, darbo rinkos pasiūlos ir paklausos derinimu, darbo rinkos analize bei nedarbo prevencija“.Laidoje apie šią pertvarką diskutuoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, darbo biržos vadovė Ligita Valaitytė, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė. 

[\/]

2017-12-19
Laidoje dalyvauja ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto narys Dainius Kreivys, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir koncerno „Achemos grupė“ vicepirmininkas, advokatas Gintaras Balčiūnas.Laidos partneris - naujienų portalas lzinios.lt.

[\/]

2017-12-15
Studijoje – premjeras Saulius Skvernelis. 

[\/]

2017-12-14
Gruodžio 13 d. Vyriasybei suėjo metai. Kaip vertinti jos darbą?Diskutuoja Valstiečių ir žaliųjų partijos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijus Gentvilas ir politikos apžvalgininkas Tomas Dapkus.

[\/]

2017-12-13
Ekspertai pastebi, kad investuojant į pozityvų vaikų užimtumą, Lietuvoje išsispręstų socialinės problemos ¢ ženkliai sumažėtų nusikalstamumas, alkoholizmas, vaikai būtų laimingi. Taip įvyko Islandijoje, kur įgyvendinus nacionalinę vaikų užimtumo programą, alkoholio vartojimas tarp paauglių krito nuo 42 iki 5 proc. Blogos priklausomybės gali būti pakeistos natūraliomis gerosiomis. Tai supranta ir politikai, bet reikalingi sprendimai nedaromi. Nedaromi, nes prevencinės veiklos rezultatai pasimato tik po 8-10 metų, o politikų ciklas yra trumpas ir rezultatų reikia greitai. Kaip pasiekti reikiamų pokyčių?Diskutuoja socialinių mokslų daktarė, Lietuvos edukologijos universiteto Vaikystės studijų katedros docentė Ona Petronienė, Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė, socialinių mokslų daktarė, socialinio ir emocinio ugdymo programos Lions Quest vyr. instruktorė-konsultantė Daiva Šukytė ir Labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams" direktorius Gediminas Tvarijonas. 

[\/]

2017-12-12
Lietuvos statistika brėžia negailestingą kreivę – geresnio gyvenimo užsienyje ieško vis daugiau jaunų žmonių. Ypač nukraujuoja regionai. O kokios perspektyvos jaunimui Vakarų Lietuvos regione? Ar besivystantis ir besiplečiantis Klaipėdos uostas galėtų tapti stimulu jaunimui likti čia, Lietuvoje, o išvykusiems – priežastimi sugrįžti? Laidoje dalyvauja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros direktorius, Šefildo universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauras Simas Simanauskas ir klaipėdietis, laimės ieškojęs užsienyje, tačiau nusprendęs grįžti į Lietuvą ir šiuo metu dirbantis Klaipėdos uoste Balys Barišauskas.Laidos partneris – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

[\/]

2017-12-08
Laidoje diskutuoja viešųjų ryšių ekspertas Liutauras Ulevičius, Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius ir DELFI žurnalistė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

[\/]

2017-12-07
Neseniai statistikos departamentas patvirtino, kas seniai žinoma – Lietuvoje žmonės uždirba mažai. Lapkričio pabaigoje buvo paskelbta, jog Lietuvos darbuotojų atlyginimai išlieka kukliausi Baltijos valstybėse. Kaip pastebi kai kurie ekonomistai, algoms kelti visi būdai išnaudoti. Belieka keisti mokesčių politiką. Galbūt tada algos ims kilti. Kokius mokesčius reikia keisti, kad algos kiltų?Laidoje diskutuoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir darbdavių konfederacijos vadovas Vaidotas Levickis.

[\/]

2017-12-06
„Danijoje jau beveik 30 metų įsigalėjusi 37 darbo valandų savaitė. Ši idėja labai pasiteisino. Darbuotojų produktyvumas nenukentėjo – tai parodė daugybė tyrimų. Sumažėjo streso ir depresijos lygis, žmonės jaučiasi laimingesni. Šiuo metu labai rimtai svarstoma idėja darbo savaitę sutrumpinti iki 30 valandų. Todėl mano idėja Lietuvai – reikia trumpinti darbo savaitę“, – teigia LRT korespondentė Danijoje Aistė Hoffbeck.Ar reikia trumpinti darbo savaitę iki 30 valandų, diskutuoja ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus ir Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Aleksandras Posochovas.

[\/]

2017-12-05
Apie Kalėdas sostinėje – kas kada vyks, apie įžiebtą miesto eglę, du kalėdinius miestelius ir kaip miestas kuria šventinę nuotaiką mieste.Laidoje diskutuoja „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas Paulius Jurgutis ir Vilniaus Kalėdų eglės kūrėjai – Dominykas Koncevičius ir Jolanta Tūraitė.

[\/]

2017-12-01
Lietuvos gyventojai dažnai jaučiasi vieniši ir nesaugūs – ir ne vien ekonominiai veiksniai, kaip esame įpratę manyti, lemia šią būseną. Anot psichologų, tyrimai ir statistika rodo, kad jau baigiame susitaikyti su  šalies „lyderės“ emigracijos ir savižudybių srityse statusu, priprasti prie nuostatos, kad Lietuvoje gyventi sunku.Ilgą laiką tai buvo siejama su ekonomikos krize. Tačiau kodėl ekonomikai pradėjus kilti, atlyginimams augant, situacija šalyje negerėja?Laidoje diskutuoja „Žmogaus studijų centro“ vadovas Gintaras Chomentauskas, bendrovės „Gjensidige“  generalinis direktorius Marius Jundulas ir Seimo narys Kęstutis Masiulis. 

[\/]

2017-11-30
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos politologų asociacija (LPA) ir Konrado Adenauerio fondas neseniai surengė metinę Lietuvos politologų konferenciją „Šimtmetį pasitinkant: Lietuvos valstybingumo trajektorijos“. 2018 metais minėsime Vasario 16-osios Lietuvos valstybės šimtmetį. Tai proga politologai kvietė apmąstyti įvykusius valstybės idėjos ir institucinius pokyčius ir paklausti, ką reikš ir kaip reikšis valstybingumas ateityje? Laidoje apie tai diskutuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Nerija Putinaitė ir profesorė Ainė Ramonaitė, teisininkas, Teisės instituto darbuotojas Petras Ragauskas.

[\/]

2017-11-29
Praėjusią savaitę opozicija pradėjo rikiuoti interpeliacijos klausimus Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Ministrui priekaištaujama, kad „sveikatos apsaugos sektorius pastaruoju metu tapo tikru minų lauku, bet ministras nevaldo proceso ir negali pateikti reikiamų sprendimų“. Laidoje diskutuoja Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė, Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas.

[\/]

2017-11-28
Ne paslaptis, kad dauguma Lietuvos regionų „serga“: nors Lietuvos bendra ekonominė situacija gerėja, tačiau aktualia problema išlieka netolygus regionų augimas ir vystymasis bei didelė socialinė-ekonominė atskirtis tarp tokių Lietuvos miestų kaip Vilnius, Kaunas ir šalies regionų.Ką daryti, kad regionai nesirgtų? Kas yra regionų imunitetas? Kaip jį sukurti ir sustiprinti? Laidoje dalyvauja Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Laura Galdikienė ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikė Aistė Čepukaitė. Laidos partneris - Šiaulių miesto savivaldybė.

[\/]

2017-11-24
Kaip visada paskutinį mėnesio penktadienį pas mus studijoje 3 vaikų mama, psichologė, lektorė, požiūrio plėtimo knygų autorė Ramunė Murauskienė ir 3 vaikų tėvas, treneris, konsultantas, lektorius Vaidas Arvasevičius.Kodėl patarimų dalinimas santykiuose tarp vyro ir moters kelia konfliktus ir didina įtampą? Kas nutinka, kai vyras priekaištauja savo žmonai? Kas nutinka, kai moteris nepatenkinta vyro elgesiu? Kaip būti patenkintiems? O gal tai – visai ne tikslas?Pasikalbėkime.

[\/]

2017-11-23
Šiuo metu Seimo Ekonomikos komitetas svarsto Ūkio ministerijos parengtą ir derinamą Lietuvos Respublikos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo, pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siekiama įtvirtinti privačių įmonių, kurių valdyme valstybė nedalyvauja, sandorių sudarymo kontrolės mechanizmą. Kodėl norima reguliuoti strateginių įmonių veiklą, laidoje diskutuoja advokatas, Leadell partneris Gintaras Balčiūnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Seimo Ekonomikos komiteto narys Virgilijus Poderys, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.Laidos partneris - naujienų portalas lzinios.lt. 

[\/]

2017-11-22
Gyventojų migracija į didžiuosius Lietuvos miestus, emigracija, darbo jėgos senėjimas – lemia vis didesnį darbuotojų trūkumą regionuose. Kvalifikuotų specialistų stygius trukdo įmonių konkurencingumo ir produktyvumo augimui, stabdo užsienio investicijas ir jau veikiančių įmonių plėtrą.Darbuotojų ir kvalifikuotų specialistų trūkumas – problemos, kurių sprendimui reikia laiko. Ką daryti, kai laiko neturime? Kaip kovojame dėl talentų šiandien? Kokius namų darbus turime padaryti rytoj, kad šioje kovoje laimėtojais būtume mes?Laidoje dalyvauja ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos steigėja dr. Austėja Landsbergienė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Profesinio mokymo ir švietimo skyriaus vadovė Edita Grigaliauskienė ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška.Laidos partneris - Šiaulių miesto savivaldybė.

[\/]

2017-11-21
Laidoje dalyvauja akademikas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vedėjas, prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, advokatė, Advokatų tarybos narė, prof. dr. Liudvika Meškauskaitė, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė ir Seimo narys Andrius Palionis.Laidos partneris - Lietuvos antstolių rūmai.

[\/]

2017-11-17
Jei norime gyventi geriau, reikia nustoti mokėti pašalpas darbingo amžiaus asmenims, neturintiems sveikatos problemų. Tai reikštų, kad Lietuvoje turėtų išnykti nedarbo draudimo ir socialinės išmokos.Tokią idėją Lietuvai siūlo psichologas Tomas Lagūnavičius. Pasak jo, užteks lepinti tuos, kurie to nėra verti. Idėja Lietuvai – jokių pašalpų darbingiems bedarbiams „Tai privers žmogų prisiimti atsakomybę už tai, ką jis daro. Kaip Singapūre. Jis išmoks kaupti lėšas savo pensijai ir visiems kitiems dalykams. Kai mokamos išmokos žmonėms, kurie gali dirbti, jie sugalvoja tūkstantį būdų, kaip nedirbti“, – užtikrino pašnekovas.Pasak jo, kiekvienas asmuo turi būti sukaupęs tiek santaupų, kad nedirbdamas galėtų išgyventi bent 5-6 mėnesius. Jei to pasiekti nepavyksta, kaltę esą jis turi prisiimti pats.Laidoje dalyvauja psichologas Tomas Lagūnavičius, ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas, ekonomistas Povilas Gylys.

[\/]

2017-11-16
Neseniai politikas Artūras Zuokas, pristatydamas savo idėją Lietuvai, rašė:  “kaip išsaugoti mūsų miestelius ir gyventojus savivaldybėse, kuriose su ES pagalba yra sukurta visa kokybiškam gyvenimui reikalinga infrastruktūra? Reikalingos dvi priemonės: Kiekvienam asmeniui, gyvenančiam ne daugiau nei 20 000 gyventojų turinčioje Lietuvos savivaldybėje, nutolusioje nuo didmiesčių ne mažiau kaip 100 km – kiekvieną mėnesį mokėti po 200 eurų. Tai būtų universalių bazinių pajamų (UBP) modelio taikymas konkrečioje teritorijoje, kurioje sparčiai mažėja gyventojų, didelis nedarbas ir yra gana sudėtingos sąlygos pradėti ir išlaikyti privatų verslą. Tarpmiestinis transportas Lietuvoje turi būti nemokamas. Valstybė turi garantuoti kokybišką ir nemokamą viešąjį transportą iš savivaldybių centrų iki Lietuvos didmiesčių, kur daugiausia darbo vietų, paslaugų įvairovė ir aktyviausias kultūrinis gyvenimas.”  Laidoje dalyvauja Vilniaus miesto Tarybos narys Artūras Zuokas, „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius. 

[\/]

2017-11-15
Kiek Lietuvos visuomenė yra tolerantiška kitataučiams? Ar kitų tautybių atstovai, šimtmečiais gyvenantys šalia mūsų, tapo neatsiejama mūsų visuomenės dalimi ar vis dar gyvena savo „uždaruose pasauliuose“? Kiek tolerancijos turi pačios Lietuvos tautinės mažumos Lietuvai? Ar pagrįstos yra baimės, susijusios su tautinėmis mažumomis ir iš kur jos kyla?Laidoje dalyvauja Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Politologijos katedros profesorius Šarūnas Liekis, radijo laidos rusų kalba vyriausioji redaktorė Nina Mackevič ir Lietuvos diplomatė, vertėja, žurnalistė, humanitarinių mokslų daktarė Halina Kobeckaitė.Laidos temą inicijuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

[\/]

2017-11-14
Visoje Europoje, o ypač Baltijos jūros regione, jūrų uostai vis labiau konkuruoja dėl krovinių srautų. Kokios rinkos Klaipėdos uostui šiandien garantuoja lyderio poziciją tarp Baltijos valstybių? Krovinių srautai taip pat turi ribas, tad stiprėjant konkurencijai, kokie galimi ateities modeliai? Koks Klaipėdos uosto vaidmuo tarptautinėje arenoje šiandien, kokios rokiruotės galimos rytoj?  Laidoje dalyvauja  susisiekimo viceministras Ričardas Degutis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Laidos partneris – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

[\/]

2017-11-10
Laidoje dalyvauja Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus, psichologas Raimundas Alekna ir profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

[\/]

2017-11-09
Neseniai portalas Alfa.lt aprašė istoriją, kai Vilnietis vairuotojas Žilvinas Ruminas ne tik skandalingai įrodė, kad policijos alkotesteriai meluoja bei rodo nesamą girtumą, bet ir bandė pastatyti į vietą pareigūnus, reikalaudamas atlyginti visas išlaidas, kurias patyrė turėdamas įrodinėti, jog tikrai nesėdo prie vairo išgėręs. Tačiau teisybės nerado – Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad Ž. Rumino išlaidos bylinėjantis ir kiti patirti vargai – jo paties, o ne valstybės, reikalas. Ką tai rodo?Diskutuoja advokatas Karolis Rugys, Teisės ir teisėtvarkos komiteto vicepirmininkas Stasys Šedbaras, verslininkas, įrodęs savo nekaltumą teisme Saulius Jakutavičius ir Lietuvos AT Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalia Vasarienė.

[\/]

2017-11-08
Ketvirtadienį Vilniuje vyks didžiulė konferencija, skirta aptarti sostinės tapatybę. Ką mums visiems reiškia Vilnius ir kas toji Vilniaus tapatybė kultūrine ar verslo prasme?Diskutuoja Vilniaus klubo tarybos pirmininkas Alvydas Žabolis ir Vilniaus tarybos narys, kultūrologas Darius Kuolys.

[\/]

2017-11-07
Laidoje dalyvauja bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis ir Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vadovas Virginijus Pauža. Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2017-11-03
Jau kelias savaites netyla diskusijos apie Juozo Statkevičiaus ir Rūtos Vanagaitės pasisakymus. Visuomenė reagavo įvairiai: vieni siūlė linčiuoti, kiti gynė ir pateisino. Bet kokiu atveju, šie pasisakymai visuomenės atmintyje įstrigs giliai.Ar šalyje egzistuoja temos-tabu, kurias pažeidus atsidursi visuomenės vertinimo užribyje?Laidoje diskutuoja politologas Laurynas Kasčiūnas, komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas ir žurnalistas Kristupas Krivickas.

[\/]

2017-11-02
Gyvybės mokslai yra viena prioritetinių sričių mūsų šalyje. Pasak „Investuok Lietuvoje“, nuo 2010 m. biotechnologijos ir vaistų tyrimų bei gamybos sektorius vidutiniškai augo po 14 proc. kasmet, o daugiau kaip 70 proc. visos pagaminamos produkcijos eksportuojama. Europos inovacijų švieslentė rodo, kad 2010-2016 m. Lietuvos inovacijų ekosistema patobulėjo labiausiai iš visų ES valstybių narių – Lietuva 2016 m., lyginant su 2010 m., pakilo 21 proc. ir užima 16-tą vietą tarp visų ES valstybių. Laidoje diskutuoja „Froceth“ vadovė ir viena iš įkūrėjų Agnė Vaitkevičienė, Vilniaus universiteto prof. Virginijus Šikšnys, Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius ir klinikinės genetikos gydytojas rezidentas, Jaunųjų gydytojų asociacijos narys Karolis Šablauskas. 

[\/]

2017-10-31
Laidoje dalyvauja buvusi ilgametė Vilniaus universiteto dėstytoja, prof. dr. Rasa Čepaitienė, švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Vilūnas ir buvęs Vilniaus universiteto prorektorius Kęstutis Dubnikas.

[\/]

2017-10-27
Ar moterys panašėja į vyrus moderniame pasaulyje, ar tiesiog atskleidžia savo prigimtį, kuri yra bendražmogiška? Ar vyrai moteriškėja, ar atskleidžia savo kitą potencialą ir vaduojasi iš stereotipiško vyro vaizdinio?Apie vyrus ir moteris, kaip visada kalbėsime su studijos svečiais – psichologe, lektore, 3 vaikų mama Ramune Murauskiene ir konsultantu, treneriu, lektoriumi, 3 vaikų tėvu Vaidu Arvasevičiumi.

[\/]

2017-10-26
Laidos svečiai – Kriminalinės policijos biuro vadovas Rolandas Kiškis, Seimo narys Vitalijus Gailius ir rašytojas Dailius Dargis.

[\/]

2017-10-25
Laidoje dalyvauja Seimo narys Povilas Urbšys, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, ūkio viceministrė Lina Sabaitienė ir Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas.

[\/]

2017-10-24
Laidoje dalyvauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Žygimantas Pavilionis ir socialdemokratas Algirdas Sysas.

[\/]

2017-10-20
Nuo 2008 metų spalio 21 dieną kasmet minima Pasaulinė orumo diena. Orumas apibrėžiamas kaip žmogaus savigarbos ir savo vertės pajautimas. Mūsų orumas priklauso nuo dviejų dalykų: ką manome apie save patys ir kaip su mumis elgiasi kiti. Nors nuomonei apie save įtakos turi daug kas, kasdieniame gyvenime žmogui svarbu, kiek jis vertinamas arba kaip su juo elgiamasi.Kodėl žmonės žemina vieni kitus? Ar kada nors bus paisoma tokios svarbios kiekvieno teisės – teisės į orumą?Laidoje apie tai diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, istorikas, rašytojas Virginijus Savukynas ir TV žurnalistas Žilvinas Žitkus.

[\/]

2017-10-19
Spalio 20d. bus minima Abiejų Tautų tarpusavio įžadų paskelbimo diena.Ta proga apie Lietuvos ir Lenkijos santykius diskutuoja istorikas Alvydas Nikžentaitis, dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdybos pirmininkas Jerzy Giedroyco, Seimo narys Egidijus Vareikis ir Lietuvos lenkas, Lenkų diskusijų klubo iniciatorius Aleksandras Radčenko. ,

[\/]

2017-10-18
Laidoje dalyvauja aktyvių mamų sambūrio narė Rasa Žemaitė, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis. 

[\/]

2017-10-17
Priverstinai išieškoma skola žmogui vidutiniškai pabrangsta 25 proc., bet gali pabrangti net kelis kartus. Kuo skola „senesnė“, tuo ji brangesnė ir sunkiau pakeliama: kaupiasi palūkanos, didėja priverstinio išieškojimo išlaidos, mažėja galimybė atsiskaityti dalimis.Tad kodėl taip dažnai delsiama grąžinti skolas, jeigu naudinga atsiskaityti greičiau? Ar skolų turintys žmonės pasiskaičiuoja, kiek pinigų jie praranda delsdami? Ar pasinaudoja įstatymo suteiktomis teisėmis patiems pasirūpinti savo skolų administravimu ir sutaupyti? Laidoje dalyvauja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narė, antstolė Svetlana Kastanauskienė, Lietuvos administratorių rūmų prezidentas, advokatas Tadas Kelpšas ir psichologė Sigita Kilkutė.

[\/]

2017-10-13
Šiandien 13, penktadienis. Siaubą keliantis derinys. Skaičius 13 laikomas juodųjų jėgų skaičiumi, kai kuriose šalyse (pvz., JAV) net vengiama šiuo skaičiumi numeruoti viešbučių numerius, nuo 12-ojo iš karto peršokama prie 14-ojo. Kartais praleidžiamas ir 13-tas aukštas. O kai numeris 13 dar sutampa su penktadieniu, ši diena iš viso laikoma nesėkmių diena.Skaičius 12-ka laikomas tobulu deriniu (12 mėnesių, 12 Jėzaus apaštalų), o dar vienas vienetas, kurį pridėjus išeitų 13-ka – tarsi trukdo. Galbūt dėl to 13 laikomas blogu ženklu?Ką rodo vis dar didelis tikėjimas prietarais?Diskutuojame su Vyriausiąja Lietuvos ragana Vilija Lobačioviene, psichologu Andriumi Kaluginu ir viešųjų ryšių ekspertu Mindaugu Lapinsku.

[\/]

2017-10-12
Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena, tad apie Lietuvos eismo situaciją diskutuojame su Vilniaus apskr. VPK Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininku Alvaru Bacevičiumi, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopiene ir TV laidų vedėju Ramūnu Fetingiu. 

[\/]

2017-10-11
Laidoje dalyvauja Mykolo Romerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir Seimo narys, liberalas Simonas Gentvilas.

[\/]

2017-10-10
Laidoje dalyvauja Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Laidos partneris – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

[\/]

2017-10-06
Laidoje dalyvauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos komunikacijos vadovas Liutauras Ulevičius, „Delfi“ vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir viešųjų ryšių ekspertas Linas Kontrimas.

[\/]

2017-10-05
Laidoje dalyvauja švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas ir Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus vadovas Dainius Žvirdauskas.

[\/]

2017-10-04
Laidoje dalyvauja Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas, Lean.lt vadovas Vidas Petraitis ir Seimo Ekonomikos komiteto narys Virgilijus Poderys.

[\/]

2017-10-03
Administratorių paskyrimo terminas baigiasi jau gruodžio 31 d., todėl savivaldybė organizuoja vilniečių  balsavimus raštu – Savivaldybė siekia, kad vilniečiai  patys pasirinktų jų lūkesčius geriausiai atitinkantį administratorių, organizuoja namų valdytojų  susitikimus su vilniečiais.Laidoje dalyvauja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir Administracijos direktorės pavaduotojas Arvydas Darulis.

[\/]

2017-09-29
Apie moterų ir vyrų roles galima kalbėti labai daug. Tai mes ir grįžtame prie visiems aktualių klausimų!Ar žmogaus rolė priklauso nuo lyties? Ką namuose turi daryti vyras ir moteris? Studijoje, kaip visada paskutinį mėnesio penktadienį, į klausytojų klausimus atsakymų ieškos psichologė, 3 vaikų mama, lektorė Ramunė Murauskienė ir konsultantas, lektorius, 3 vaikų tėtis Vaidas Arvasevičius.

[\/]

2017-09-28
Laidoje dalyvauja biomedicinos mokslų daktaras Saulius Stakėnas, Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, Seimo narys Petras Čimbaras ir Žuvininkystės tarnybos vadovė Indrė Šidlauskienė. 

[\/]

2017-09-27
Neseniai Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus rašė: „Valdžios kabinetuose vėl prisiminta su demokratinės visuomenės principais nesuderinama pensijų santaupų nacionalizavimo idėja. Jos autoriai nutarė dėl visa ko nunešti ją patikrinti į Teisingumo ministeriją. Pasitikrino. Ir čia nieko naujo. Idėja vis dar prieštarauja Konstitucijai“.Laidoje dalyvauja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir Lietuvos Investicinių ir Pensijų Fondų Asociacijos vadovas Šarūnas Ruzgys, 

[\/]

2017-09-26
Nors paskutiniu metu Lietuvoje buvo labai daug kalbama apie socialinio darbuotojo veiklos aktualijas, tačiau spręstinų problemų išlieka pakankamai, o bendradarbiavimo tarp institucijų tobulinimas bei socialinio darbuotojo profesijos prestižo kėlimas – vieni esminių probleminių klausimų. Šioje laidoje pabandysime paanalizuoti socialinių darbuotojų veiklos kryptis vaikų reabilitacijoje bei pristatysime ką tik „Palangos gintaro" vaikų sanatorijoje įvykusios socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, konferencijos rezultatus.Laidoje dalyvauja VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos direktorius Kęstutis Speičys, VšĮ Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja doc. dr. Akvilė Virbalienė, VšĮ Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros lektorė Aurelija Žebrauskaitė ir biudžetinės įstaigos Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro socialinis darbuotojas Miroslav Janč, deleguotas įvykusios konferencijos dalyvių.Temą inicijuoja "Palangos gintaras". 

[\/]

2017-09-22
Žiniasklaida mirga  vakarėlių nuotraukomis. Žinomi ir pusiau žinomi veidai  bando kažką veikti viešumoje. Dažnai tas veikimas sunkiai suprantamas. Žymus verslininkas švenčia gimtadienį.  Žiniasklaida dar pabrėžia „Prašmatnų gimtadienį“. Bet nieko ten ištaigingo nerandi - nuobodžiai vienas į kitą spoksantys veidai, taurė rankoj, kažkokie rūbeliai  ir tiek.  Ar vertėjo dėl to drumsi visuomenės dėmesį?Ir tokių vakarėlių begalės. Kas kavinę atidarė, kas  butiką. Kas vardadienį paminėjo, kas ištekėjo, kas šiaip ką nors pristatė.  Dekoracijos to pačios, aktoriai taip pat. Kai kurie veidai sutinkami  nepriklausomai ar tai  mišrainės pristatymas, ar nepriklausomybės šventė ambasadoje.Keisčiausia, kad į tikrai dėmesio vertus renginius pakliūna veikėjai, kurie nei su renginiu, nei su garbingais svečiais jokio ryšio neturi.  Viename  ištaigingame advokatų suvažiavime teko matyti  žinomą vakarėlių ponią, kurią su advokatais  greičiausiai sieja tik tai, kad jai karts nuo karto prisireikia advokatų paslaugų, kai eilinis meilužis nugvelbia iš namų parabangią rankinę.Kad tik pakliūtų į elitą žmonės stengiasi visais būdais. Jeigu į  kokį nors renginį ateitų žinomas profesorius su šortais ir pėdkelnėm, sakytume - išprotėjo. Kai taip  apsirėdęs ateina  vienas „verslininkas“, niekas nekreipia dėmesio. Ir čia klausimas, ne kodėl tokia skirtinga reakcija. Čia klausimas, kaip jie sugebėjo atsidurti viename renginyje?Paprastai tokius žmonės, kurie bet kokias būdais veržiasi į elitą,  bet kokia kaina siekia dėmesio vadiname snobais. „Snob“ iš dviejų lotyniškų žodžių“ sine nobilitate“ sudarytas trumpinys  verčiamas kaip „žmogus be aukštos kilmės“  Rašytojas Viljamas Tekerėjus savo „Snobų knygoje“ tokius apibūdino, kaip „kikilius su povo plunksnomis“Anot psichologų, snobo efekto priežasčių tektų ieškoti dabartinio snobo vaikystėje. Snobas vaikystėje turėjo jaustis atstumtas, nepripažintas, jo dalyvavimas nebuvo svarbus šeimos klestėjimui. „Žmogaus menkavertiškumas, kurį jis patiria kaip nepajėgumo, nesaugumo jausmą, yra ir nuolatinis dirg

[\/]

2017-09-21
Skaudi tragedija nutiko Šilalės rajone. Iš 28-erių metų moters buvo atimta mažametė dukra. Policijos pareigūnai gavo anytos skambutį, esą jos marti girta ir neprižiūri dukros, todėl mergaitę pareigūnai perdavė močiutei. Pasirodo, niekas nesiaiškino ar mama iš tiesų buvo girta. Vaiko paėmime nei psichologai, nei vaiko teisių specialistai nedalyvavo. Sužinojusi apie tragediją iš Anglijos grįžo moters mama. Ji neabejoja – duktė Laimutė palūžo, kai prieš pat rugsėjo pirmąją iš jos buvo atimta 6-metė dukrelė. „Jinai ruošėsi rugsėjo pirmai... Plaukus pas kirpėją apsikirpo, antakius, nagus susitvarkė... Vaiko atėmimas viską padarė“, – sakė dukros netekusi motina.Vaikas iš mamos atimtas, kai šios anyta policijai pranešė, kad namie girtaujama, o vaikas be priežiūros paliktas kieme. Tačiau kaimynė, savo akimis mačiusi, kaip buvo atimta mergaitė, istoriją pasakoja kitaip. Esą mergaitę motinai iš rankų išplėšė anyta, kai mama su dukra lankėsi gretimame name. Policijos pareigūnai neva į kiemą įsuko tik tada, kai vaikas jau buvo pas močiutę, o mama iš sielvarto buvo užsidariusi namie. „Sako „eini gerdama“, vaiką paimsiu!"O ji negerdavo, ji niekur negėrė. Tądien plaukus tvarkėsi. Ištraukė iš nagų motinai vaiką ir tik tada policija atvažiavo“, – pasakojo įvykį mačiusi kaimynė Palmira Gudleikienė. „Aš savo mažiukus vaikus pas ją atvesdavau. Jos rasti ar girtos, kaip kalbos eina... Mano vaikiukai visada būdavo prižiūrėti. Apie ją negaliu jokio blogo žodžio pasakyti.“, – sakė kita kaimynė Vaida Martinavičiūtė. Policijos pareigūnai pripažįsta nesiaiškinę, ar iš tiesų mama girta, ir kodėl vaikas paliktas namie be priežiūros. „Buvo pasakyta, kad mama užsirakinusi savo name. Apieškota, bet kadangi buvo iškvietimas dėl vaiko, jis buvo perduotas anytai“, – komentavo laikinasis Šilalės policijos viršininkas Gintas Vaičikauskas.Ar vaikų nemušimo istatymas netampa vaiko atėmimo įstatymu?Laidoje dalyvauja: Valstiečių ir žaliųjų sajungos frakcijos narys Povilas Urbšys,  TS-LKDP frakcijos narys, Savižudybių prevencijos komisijos pirmininkas M

[\/]

2017-09-20
Apie eksporto galimybes smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms, naujas rinkas ir iššūkius, valstybės ir privačių inciatyvų indėlį laidoje kalbėsime su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo ir strateginės plėtros skyriaus vadove Audrone Masandukaite, projekto „Jungtinės eksporto pajėgos“ dalyviu įmonės „Logvila“ bendraturte Rasa Radovičiene, režisieriumi, prodiuseriu, taip pat projekto „Jungtinės eksporto pajėgos“ dalyviu Stasiu Baltakiu ir VšĮ "Versli Lietuva" Eksporto departamento direktoriumi Aivaru Knieža. Laida organizuojama vykdant Ūkio ministerijos projektą „Jungtinės eksporto pajėgos“ pagal priemonę „Naujos galimybės“ iš dalies finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo.

[\/]

2017-09-19
Apsidairykime: kas trečias darbingo amžiaus žmogus yra antstolių akiratin patekęs skolininkas; kas trečias iš administracinei tvarkai nusižengusių asmenų nesumoka paskirtų baudų, kas penktas Lietuvos vaikas laiku negauna priteisto išlaikymo.Ar tokių rezultatų buvo siekiama daugybe įstatymų pakeitimų ir iniciatyvų, kuriomis bandoma padėti skolininkams bristi iš skolų liūno ir atgrasyti žmones nuo piktybiško prievolių nevykdymo? Ar Lietuvoje patogu nemokėti baudų ir kitų skolų? O gal atėjo metas išbandyti naujus vaistus nuo „chroniško prasiskolinimo ligos?“       Laidoje dalyvauja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė, antstolė Inga Karalienė, teisingumo ministro patarėjas Giedrius Mozūraitis.          

[\/]

2017-09-15
Jei Lietuvoje ir turime problemų, tai tėvynės meilė tikrai nėra viena iš jų. Atgimimas. Fronte visi turi darbo. Vyrai, net ir moterys, tuntais stoja į šaulius, puošiasi trispalvėmis, ir drąsiai laužia nedraugiškos valstybės facebook paskyrą. Politikai neatsilieka - skiria biudžetą gynybai, ir budriai seka kiekvieną Maskvos ar Minsko krustelėjimą. O budrūs visuomenininkai mikliai identifikuoja paslėptą propagandą ir kerta priešui atgal.Anksčiau, norint susigaudyti saugumo reikaluose, reikėdavo galvoti. Dabar viskas paduota ant lėkštutės – aišku, kas priešas, kas patriotas. Kas gynėjas, o kas naudingas idiotas ar įtakos agentas.Štai Audrius Butkevičius pasakė savo nuomonę apie Landsbergį – tapo priešu, Bičkauskas pabandė svarstyti, ar tikrai viskas tiesa, ką patriotai kalba apie Rusiją – buvo išvadintas parsidavėliu, Zvonkus su Stano padainavo dainele apie kaimynus – tapo naudingais idiotais.Prancūzai sako „à la guerre comme à la guerre“ (liet. kare, kaip kare), bet ar tikrai tokiame žaidime neprarandame demokratijos vertybių? Laisvės reikšti nuomonę, turėti kitą požiūrį? Ar, pasiduodami minios psichologijai, netampame panašūs į tuos, prieš kuriuos kovojame? Ką laimime ir ką prarandame, pradėję skirstyti piliečius į savas-svetimas?Laidoje diskutuoja buvęs krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius, Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2017-09-14
Laidoje dalyvauja Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir „Danske Bank“ ekonomistas Rokas Grajauskas ir Seimo „valstiečių“ frakcijos narys Tomas Tomilinas. 

[\/]

2017-09-13
Laidoje dalyvauja buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, Prokurorų profsąjungos pirmininkas Julius Rėksnys ir premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

[\/]

2017-09-12
Laidoje dalyvauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė. 

[\/]

2017-09-08
Laidoje dalyvauja gatvės fotografas Vincas Alesius, fotomenininkas, Spaudos fotografas Paulius Lileikis, Žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius ir Spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. 

[\/]

2017-09-07
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir kai kurios savivaldybėms priklausančios gydymo įstaigos nesutaria dėl medikų algų didinimo. SAM sako, kad tuo tikslu iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo buvo skirta 24,6 mln. eurų ir kad tai yra pinigai tik gydytojų ir slaugytojų atlyginimams kelti, o ne kam nors kitam. Tačiau kai kurių savivaldybių gydymo įstaigų vadovai dėl nesuprantamų priežasčių nedidina atlyginimų medicinos darbuotojams, nors yra sudarytos finansinės ir teisinės galimybės jiems didėti vidutiniškai 8 proc. Kai kurios įstaigos net savo pateiktuose atsakymuose nurodo, kad sprendimai nedidinti atlyginimų priimti suderinus su steigėjais – savivaldybėmis, Stebėtojų tarybomis. SAM nepasiduoda ir ragina sprendimus priimančius asmenis elgtis socialiai atsakingai bei  skirtus pinigus naudoti pagal paskirtį – gydytojų ir slaugytojų algoms didinti, o to nedarančius traukia į „gėdos lentą“ ir viešina. Tad ar visiems medikams didės algos?Apie tai laidoje kalbėsime su viceministre Gintare Šakalyte, jaunųjų gydytojų asociacijos vadovu Martynu Gedminu ir Santaros klinikų generalinio direktoriaus patarėju, Skubios medicinos centro vadovu, kardiochirurgu, gydytoju prof. Pranu Šerpyčiu. 

[\/]

2017-09-06
Laidoje dalyvauja korporacijos matininkai prezidentas Kęstutis Kristinaitis, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas ir „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

[\/]

2017-09-05
Šiemet 18-oje Lietuvos miestų pradėti rengti pirmieji darnaus judumo planai, kuriais siekiama iki 2030 metų pagerinti gyventojų keliavimo kokybę, sutrumpinti kelionių trukmę bei sumažinti kelionių neigiamą poveikį aplinkai ir miesto erdvių perkrovimą automobiliais. Tarp šių miestų ir Vilnius, kuris kasmet susiduria su bene didžiausiais susisiekimo iššūkiais šalyje.Darnaus judumo planas – tai išsami miesto analizė, planavimas bei įgyvendinimas, kuriuos taiko vieni sėkmingiausių Europos miestų. Pradėjus įgyvendinti darnaus judumo planą, tikslų bus siekiama keičiant ne miesto infrastruktūrą, bet miesto gyventojų ir svečių įpročius, tuo pat metu pasiūlant daugiau kompleksinių susisiekimo sprendimų. Ar Vilnius yra pasiruošęs tokio plano įgyvendinimui bei kokia situacija mieste buvo iki šiol? Kaip rengiamas toks judumo planas, kaip jis pakeis sostinės veidą? Kada galima tikėtis pirmųjų pokyčių ir kokią įtaką Vilniaus darnus planas turės ateityje.Laidoje dalyvauja Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, Vilniaus darnaus judumo plano koordinatorė Kristina Gaučė.

[\/]

2017-09-01
Laidoje dalyvauja psichologas Andrius Kaluginas ir kunigas, priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas Kęstutis Dvareckas. 

[\/]

2017-08-31
Laidoje dalyvauja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

[\/]

2017-08-30
Laidoje dalyvauja socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas ir Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė. 

[\/]

2017-08-29
Vis didesnę įtaką politiniams procesams pasaulyje daro nevyriausybinės organizacijos. Tačiau Lietuvoje apie nevyriausybinių organizacijų tikslus ir vaidmenį kalbame retai, nors nevyriausybinių organizacijų matomumas Lietuvos gyvenime nuolat auga. Aktyviausios nevyriausybinės organizacijos šiandien imasi formuoti viešąją nuomonę, inicijuoja pokyčius ministerijose ir savivaldybėse. Jos veikia per politikus, yra aktyviai matomos žiniasklaidoje, vykdo socialinius projektus, gauna paramą iš verslo įmonių ir fizinių asmenų, susilaukia net šalies vadovų pagyrų ir valstybinių apdovanojimų.Laidoje dalyvauja Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas, Youth Cancer Europe steigėjas Šarūnas Narbutas, Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos prezidentė Aistė Ramanauskaitė.

[\/]

2017-08-25
Šeima – emocijų katilas. Vyrai vienaip reaguoja į problemas, moterys kitaip. Kas šeimoje atsakingas už sveiką emocinę atmosferą?Laidos svečiai – lektorius Vaidas Arvasevičius ir psichologė Ramunė Murauskienė.

[\/]

2017-08-24
Laidoje dalyvauja premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, MRU docentas Virgis Valentinavičius ir politikos apžvalgininkas Tomas Dapkus. 

[\/]

2017-08-23
Rugpjūčio 23-oji – Juodojo kaspino diena. Šiandien prisimename tą 1939-ųjų metų rugpjūčio 23-iąją, kai Maskvoje buvo pasirašytas baisus išdavystės ir būsimo pasaulinio karo pradžios dokumentas – Molotovo-Ribentropo paktas, kai buvo pasmerktos ištisos tautos, buvo pasmerkta pasaulio taika.Ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą, ryžtą kovoti. 1989 metais šimtai tūkstančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojų, sudarydami gyvą grandinę, susikibo rankomis, siekdami pademonstruoti savo solidarumą. Ši grandinė – Baltijos kelias – nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino.Laidoje apie tai, kokios istorijos pamokos aktualios ir šiandien, diskutuoja istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis, kultūrologas, visuomenės veikėjas Darius Kuolys ir politinis veikėjas, vienas iš mitingo organizatorių Vytautas Bogušis.

[\/]

2017-08-22
Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad organizuos masinę daugiabučių namų administratorių atranką Vilniaus mieste. Tačiau tiek Seimo nariai, tiek teisininkai sako, jog tokie sostinės valdžios užmojai yra nereikalingi, brangiai kainuosiantys miesto biudžetui ir prieštarauja galiojančioms Civilinio kodekso nuostatoms.Laidoje dalyvauja Būsto rūmams atstovaujantis advokatas Andrius Iškauskas, Vilniaus miesto daugiabučių namų ir kitų pastatų administratorių asociacijos prezidentas Sigitas Čirba, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas ir Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotoja Stasė Kvederienė.  Temą inicijuoja Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai.

[\/]

2017-08-18
Neseniai nepriklausomybės akto signataras Egidijus Bičkauskas portale DELFI rašė:„Prieš keletą mėnesių Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pasidalino informacija apie tai, jog atlikti tyrimai rodo, kad apie pusė Lietuvos gyventojų įžvelgia grėsmę iš Rusijos. Kad ir nelabai norint, po kurio laiko teko paviešinti ir kitą tame pačiame tyrime gautą informaciją – 34 procentai Lietuvos gyventojų pareiškė, jog jie jokiu būdu neketina ginti Lietuvos valstybės. Šis skaičius nuo 2014 metų, kai galima įžvelgti ryškaus požiūrio į Rusiją lūžio tašką, padidėjo beveik 20 procentinių punktų. Kiek šie iš tikrųjų įspūdingi skaičiai koreliuoja (ir ar iš viso koreliuoja) tarpusavyje.“Prieš darydamas išvadas, E. Bičkauskas išvardino keletą pavyzdžių, kur informacija apie tam tikrus su Rusija susijusius įvykius, kaip, pavyzdžiui, Lietuvos žvejų laivo užgrobimas ar Estijos saugumo karininko pagrobimas, pateikiama gerokai sutirštinus spalvas. Laidoje dalyvauja Nepriklausomybės akto signataras, diplomatas, teisininkas Egidijus Bičkauskas, politikas, diplomatas Žygimantas Pavilionis ir rašytojas, ambasadorius Vytautas Plečkaitis.

[\/]

2017-08-17
Neseniai portale Delfi.lt onkologine liga serganti Elena pasidalino nemaloniais įspūdžiais iš vienos Vilniaus ligoninės. Moteris pasakoja susidūrusi su nepriežiūra, slaugos reikalaujančiais pacientais, kuriems stinga dėmesio, perpildytomis palatomis.Kaip pasakojo onkologinė ligonė,  jau trečius metus kovojanti su sunkia liga, paūmėjus skausmui, ji buvo nugabenta į vieną iš Vilniaus ligonininių. Anot jos,  buvo maždaug 16 val.. Priimamasis buvo pilnut pilnutėlis.„Nėra vietų - skėsčiojo rankomis seselė. Draugės patarimu priguliau ant neštuvų, kurie stovėjo koridoriuje. Buvo pasakyta laukti gydytojo, ateis. Tačiau pragulėjau apie valandą, o gydytojas vis neatėjo, tada seselė patarė palaukti gydytojo chirurgo kabinete ir buvo patikinta, kad gydytojas tuojau ateis. Jis pagaliau pasirodęs bendravo grubiai, atsainiai, visas nepatenkintas ir to neslėpdamas nuo manęs, mane apžiūrėjo. Paskyrė tyrimą pažiūrėti ar nėra žarnų nepraeinamumo. Po tyrimo buvo pasakyta, kad nieko rimto nematoma ir operacija nereikalingoa, todėl į chirurginį skyrių guldoma nebūsiu, turiu laukti vidaus ligų gydytojos, kuri apžiūrės mane ir galbūt paguldys į vidaus ligų skyrių, nors vietų laisvų yra tik dvi“, - mena pašnekovė.Po keletos procedūrų, vis dar nepraėjus skausmui, moteris pagaliau atsidūrė vidaus ligų skyriuje. Palatoje su penkiomis močiutėmis ji buvo šešta.Budinti gydytoja, atsikankinus man šešias dienas ligoninėje, patarė nusipirkti vaistų, kuriuos išgėrus pagaliau baigėsi mano kančios. Sekmadienį kažkaip prastūmiau ir jau pirmadienį prašiausi į namus. Nes nebegalėjau tverti to pragaro. Naktimis dejuojančios šalia Zinos, kuri atrodė jau nebekvėpuoja, ir maniau, kad mirusi, šlapalo smarvės, seselių besišaukiančios, beje, ir nakties metu Eleonoros...Man buvo jų žmogiškai gaila...“, - atvirą pasakojimą baigė ji.... Tai tik vienas pasakojimas iš daugelio. Žmonės nuolat skundžiasi eilėmis, nepriežiūra, tuo kad sunku pakliūti į magnetinio rezonanso ar ultragarso tyrimus, eilėje pas  odontologus tenka laukti metus ir daugiau. Laidoje dalyvauja

[\/]

2017-08-15
Lietuviai kasmet išleidžia beveik 300 milijonų eurų maisto papildams, daugumos papildų vertė sveikatai moksliniais tyrimais neįrodyta. Kodėl vartojame tiek daug maisto papildų, ar jų mums reikia, kaip atpažinti netinkamą papildų reklamą ir ar reikia ją uždrausti kalbėsime laidoje su VMVT Maisto skyriaus patarėja Ona Sužiedelyte, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju Remigijumi Žemaitaičiu, gydytoja dietologe Jūrate Dobrovolskiene ir sporto mitybos specialistu Artūru Sujeta.

[\/]

2017-08-16
Neseniai lietuviai susijaudinę stebėjosi: šalies ekonomika auga, o gyvenimas negerėja. Arba kažkodėl lietuviai to nemato. Užvirė diskusijos, kaip taip gali būti, visuomenės atstovai ragino  valdžią aplankyti kaimus ir pažiūrėti, kaip žmonės gyvena.Kaip ten bebūtų, apskritai keistai atrodo tokios diskusijos. Žinant, kad gyvenimas - tai didelis šuolis iš gimimo į mirtį,  kelti klausimus apie gyvenimo gerėjimą  beprasmiška.  Žmogus sensta, serga, praranda pinigus, artimuosius. Todėl  gyvenimo blogėjimas filosofiniu požiūriu užkoduotas. Visi ekonominiai pasikeitimai  - tokie nežymūs ir nepastebimi, kad sunku tai vertinti kaip gyvenimo pasikeitimą. Įrodyta, kad nauju automobiliu žmogus džiaugiasi vos kelis mėnesius, didesnė alga taip pat džiugina neilgai, atostogos būna kartą metuose, vestuvės dažnai -dar rečiau.Tad  taip ir neaišku, kas turi vykti su žmogumi, kad jis pasakytų, jog gyvenimas gerėja? Vieną dieną mieste turėtų išnykti visi kamščiai? Išlošti loterijoje milijoną eurų ir daugiau nebedirbti? Kiaurus metus būtų šilta ir nereikėtų pirkti kailinių? Greitai ir tai nusibostų (Havajų gyventojai skundžiasi nuoboduliu, skundžiasi, kad nėra metų laikų, o per Kalėdas reikia puošti palmes).Ar gerėja gyvenimas žmogui, kuris uždirbo milijoną, bet visą jį išleido vėžio gydymui?Tad, kas turi atsitikti, kad mes vieną dieną visi sociologinėje aplausoje pasakytume: gyvenimas gerėja. O gal tokių klausimų iš viso neberta uždavinėti, juo labiau pyktis dėl jų? Laidoje dalyvauja psichologas, M.Romerio universiteto dėstytojas Gediminas Navaitis, viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas. 

[\/]

2017-08-10
Kodėl lėtieji estai priekyje? Šis klausimas neduoda ramybės ne vienam Lietuvos analitikui ir politikui. Kai kurie bijo tai pripažinti ir sako, kad tokios kalbos rodo mūsų nevisavertiškumą. Vieni aiškina, kad taip yra todėl, kad estai protestantai, kiti – kad jie arčiau Suomijos, treti – kad turėjo jaunesnę ir modernesnę valdžią bei greičiau atsisveikino su komunistais. Vis dėlto daugybė ekonominių ir socialinių rodiklių rodo, kad Estija yra Baltijos sesių priekyje, estai sukūrė pažangesnę švietimo sistemą, turi daugiau grįžtančiųjų nei išvažiuojančiųjų.

[\/]

2017-08-09
Ar siūlant Aušros Vartų vaizdus lenkiškiems pasams norima „paauklėti“ lietuvius? Laidoje dalyvauja Kovo 11-osios Akto signataras Česlavas Okinčicas, premjero patarėjas Deividas Matulionis, publicistas Vytautas Rubavičius ir lenkų diskusijų klubo valdybos narys Marijušas Antonovičius.

[\/]

2017-08-08
Laidoje dalyvauja Seimo narė Aušra Maldeikienė, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, LSDP komunikacijos atstovė Eglė Samoškaitė.

[\/]

2017-08-03
„Naują Lietuvos prezidentą rinks ne veržlūs, turintys motyvaciją, išsilavinę ir pakankamai pajamų gaunantys rinkėjai, o tie, kurių pajamos – kuklios, vyresnio amžiaus neemigravę žmonės“, – apie būsimus prezidento rinkimus portalui LRT.lt sako sociologas Vladas Gaidys.Spaudoje minimos diplomato Vygaudo Ušacko, Vilijos Blinkevičiūtės, Žygimanto Pavilionio, Ingridos Šimonytės, Sauliaus Skvernelio, Andriaus Tapino, Petro Auštrevičiaus ir kitų galimų kandidatų pavardės.Kokio prezidento norės žmonės, kas lems partijų kandidatų pasirinkimą, kokios temos dominuos kampanijoje ir kas gali turėt didžiausius šansus rinkimus laimėti?Laidoje dalyvauja LRT portalo vyr. redaktorius Vladimiras Laučius, dienraščio „Lietuvos rytas” apžvalgininkas Vytautas Bruveris ir DELFI žurnalistė Jurga Tvaskienė.

[\/]

2017-08-02
Laidoje dalyvauja nusižudžiusios merginos tėtis Tomas, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas, sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė, Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vedėjas Marius Strička ir „Jaunimo linijos“ Vilniaus padalinio vadovas psichologas Antanas Grižas.  Psichologinės pagalbos tarnybos: Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienaswww.artimiesiems.ltJaunimo linijaEmocinė parama telefonu 8 800 28888 (nemokamai, bet kuriuo paros metu).Emocinė parama elektroniniais laiškais (http://www.jaunimolinija.lt/laiskai/, atsakymas per 2 paras).www.jaunimolinija.ltVaikų linijaPagalba skirta vaikams ir paaugliams. Internetinis konsultavimas, pokalbių svetainė.Emocinė parama telefonu 116 111 (nemokamai, kiekvieną dieną nuo 11 iki 21 val.).www.vaikulinija.ltVilties linijaEmocinė parama telefonu 116123 (nemokamai, visą parą).Internetinis konsultavimas (www.kpsc.lt/klausimai-atsakymai arba vilties.linija@gmail.com). Pagalba teikiama suaugusiesiems. Į laiškus per 3 dienas atsako Klaipėdos psichikos sveikatos centro specialistai.www.kriziucentras.ltKrizių įveikimo centrasSpecialistas budi pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 20 val. Konsultacijos raštu info@krizesiveikimas.lt. Konsultacijos žodžiu 8 640 51555. Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra. Tęstinės psichologo konsultacijos 8 640 51555, el. paštas info@krizesiveikimas.lt.Olandų g. 19-2, Vilnius.www.krizesiveikimas.ltPagalbos moterims linijaPagalba teikiama moterims ir merginoms. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.Emocinė parama telefonu 8 800 66366 (nemokamai, kiekvieną dieną 10-21val).Pagalba laiškais (pagalba@moteriai.lt). Į laiškus per 3 dienas atsako savanorės konsultantės.www.moters-pagalba.lt/linijaLinija DoverijaPagalbą jaunimui rusų kalba teikia savanoriai.Emocinė parama telefonu 8 800 77277 (nemokamai, dar

[\/]

2017-08-01
Laidoje dalyvauja „Vilniaus viešojo transporto“ Keleivių aptarnavimo ir kokybės skyriaus vadovė Lina Juknevičienė ir „Susisiekimo paslaugų“ viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2017-08-01
Laidoje dalyvauja „Vilniaus viešojo transporto“ Keleivių aptarnavimo ir kokybės skyriaus vadovė Lina Juknevičienė ir „Susisiekimo paslaugų“ viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Tomas Šiuškus.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2017-07-27
Artėjant Jūros šventei, apžvelgsime Lietuvos pajūrio ateities perspektyvas. Laidoje diskutuos pajūrio politikos ir žiniasklaidos atstovai emigracijos, darbo, socialinės integracijos klausimais. Ar pašnekovai įžvelgs teigiamų aspektų ir ko labiausiai trūksta, kad pajūrio regionas suklestėtų?Laidoje dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, Seimo narys, liberalas Eugenijus Gentvilas, Neringos meras Darius Jasaitis, Dienraščio „Klaipėda“ vyr.redaktorius Saulius Pocius.

[\/]

2017-07-26
Naujas pasaulinis vyriausybių reitingas pagal nuveiktus darbus mažinant skirtumus tarp turtingųjų ir vargšų Lietuvai paskyrė 83 vietą.Laidoje dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas Romas Lazutka, Lietuvos darbdavių konfederacijos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

[\/]

2017-07-25
Laidoje dalyvauja viešųjų ryšių specialistas, politologas Darius Udrys, Lietuvos ambasadorius prie tarptautinių organizacijų Vienoje, signataras Aurimas Taurantas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas, istorikas Karolis Zikaras ir istorikas, publicistas Bernardas Gailius. 

[\/]

2017-07-21
Santykių ekspertai sako, kad ieškoti antrosios pusės reikia taip aktyviai, lyg būtumėte pametę patį brangiausią daiktą. Įsivaizduokite, kad pametėte piniginę su visais dokumentais, kortelėmis, raktais ir mobilųjį telefoną su slaptažodžiais ir kontaktais. Lygiai taip pat reikia ieškoti antrosios pusės – ji yra kur kas svarbesnė nei raktai, piniginė ir kortelės.Kaip ten bebūtų dauguma laukia. Be to ir socialiniai įgūdžiai jau nebe tie. Mokame kalbėtis su televizoriumi, telefonu, čatinti internete, bet gyvai užkalbinti  nebeužtenka įgūdžių. Be to ir draugai spaudžia – susipažinimą internete vadina gėdingu, maždaug – ką nesugebi gyvai susipažinti?Kita vertus, pažinčių portalų gyvas galas: pradedant siūlančiais rimtą pažintį, baigiant  nuotykiais vienai nakčiai. Atrodo pasaulis siūlo begales būdų santykiams, tačiau vienišumo  vis daugiau, o santykių kokybės vis mažiau...Laidoje dalyvauja žmonių elgesio tyrinėtojas Giedrius Drukteinis ir psichologas, MRU dėstytojas Gediminas Navaitis.

[\/]

2017-07-20
Liepos 4-10 dienomis, Vilniuje vyko septintoji tarptautinė „Transparency International“ skaidrumo mokykla. Joje dalyvavo 120 jaunimo lyderių iš 60 pasaulio šalių, vyko susitikimai su „Transparency International“ direktorių valdybos vicepirmininke Elena Panfilova, pasaulinio „Transparency International“ Sekretoriato vadovu Cobus de Swardt, vienu iš šio antikorupcinio judėjimo pradininkų Frank Vogl.Savaitės trukmės mokykloje jauni žmonės lankė intensyvius antikorupcijos kursus, kurių metu sužinojo apie korupcijos priežastis ir apraiškas bei kartu su mokyklos lektoriais ieškojo būdų, kaip siekti didesnio skaidrumo ir pasipriešinti korupcijai kasdieniame gyvenime savo šalyse. Ypač daug dėmesio buvo  skiriama praktiniams dalyvių įgūdžiams lavinti.Tai buvo didžiausias tokio pobūdžio renginys pasaulyje.Laidoje dalyvauja Transparency Internatinal vadovas Sergejus Muravjovas, Premjero patarėja Unė Kaunaitė, Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, lobistas Šarūnas Frolenko.

[\/]

2017-07-19
Artėjant jūriškiausiam vasaros renginiui – „Jūros šventei“, kada didžioji dalis Lietuvos suplūsta į klaipėdą, tarsi dar kartą paliudydama, kad esame jūrų valstybė, prasminga pažvelgti ir padiskutuoti: kokia jūrinė valstybė esame ir ką darome, kad būtume stipri jūrų valstybė?Laidoje dalyvauja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, buvęs ilgametis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Valentinas Greičiūnas ir buvęs ilgametis tolimojo plaukiojimo kapitonas, vienas iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo kūrėjų Sigitas Šileris 

[\/]

2017-07-18
2018 m. sausio 1 d. įsigalioja Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kurios, kaip tikimasi, leis sumažinti pacientų eiles gydymo įstaigose. Šiuo metu ruošiami poįstatyminiai teisės aktai, kurie užtikrins, kad šios naujovės pilnai veiktų.Tačiau tuo patenkinti ne visi. Daugumai gydymo įstaigų šios naujovės nepriimtinos. Tad laidoje aiškinsimės, kodėl. Ar tik ne todėl, kad didėjant skaidrumui, mažėja galimybių neefektyviai vadybai ir korupcijai, kuri leidžia pas medikus „išrinktiesiems“ patekti greičiau nei paprastam mirtingajam? Apie tai laidoje kalbėsimės su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene, Lietuvos pacientų forumo valdybos nariu, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentu Šarūnu Narbutu, LSMU Kauno klinikų generaliniu direktoriumi Renaldu Jurkevičiumi ir Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacijos vadovu Martynu Gedminu. 

[\/]

2017-07-14
Laidoje dalyvauja Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo narys, konservatorius Vytautas Juozapaitis ir Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.

[\/]

2017-07-13
Kas atsitiko žmonijai, kultūrai, kai pasaulis liaujasi keistis žiniomis, o imasi priešingo veiksmo – skleidžia netiesą, iškraipo faktus, o šiandien net imame kalbėti apie tikrų tikriausią karą, informacinį karą. Lietuva jau kuris laikas yra save įvardinusi kaip Vakarų kultūros, Europos Sąjungos fronto valstybė. Ir iš tiesų – nėra mėnesio, savaitės, kai nebūtų žinios apie neteisingą informaciją iš mūsų Rytų kaimynės. Nėra paslaptis, kad Rusija į propagandą investuoja dešimtis, šimtus milijonų. Vien ką reiškia išlaikyti tarptautinį televizijos kanalą Russia Today. O kur dar specialiai buvusiai socialistinei pasaulio daliai skirtas portalas Sputnik, dešimtys Kremliui pavaldžių internetinių puslapių. Ar Lietuvą viena šiame informaciniame kare? Kaip ir kokios informacinės atakos rengiamos prieš mūsų šalį, prieš ES ir NATO? Ką veikia šios organizacijos stratkomas Rygoje? Kokių priemonių imamės apsaugoti savo informacinę erdvę, kad liktume laisva, bet ir saugia žinių šalimi?Laidoje dalyvauja  ambasadorius, hibridinių grėsmių ekspertas Eitvydas Bajarūnas, KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas ir Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyriausioji specialistė Auksė Ūsienė.

[\/]

2017-07-12
Laidoje dalyvauja socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, „valstietis“ Tomas Tomilinas ir konservatorius Andrius Kubilius. 

[\/]

2017-07-11
Per pastaruosius keletą metų beveik du kartus išaugusias atliekų tvarkymo kainas nūnai madinga „pateisinti“ aptakia formuluote, jog kainos padidėjo dėl Lietuvoje veiklą pradėjusių Mechaninio – biologinio apdorojimo (MBA) gamyklų, tačiau išsisukama nuo konkretaus atsakymo – kokį realų poveikį atliekų tvarkymo kainų didėjimui daro MBA veikla ir kokios yra tikrosios atliekų išvežimo kainų didėjimo priežastys?O gal kainos labiausiai augo tose savivaldybėse, kuriose iki šiol atliekų tvarkymo versle taikomi Vidaus sandoriai, kuriuos negailestingai kritikavo STT, Konkurencijos tarnyba ir šalies Prezidentė?Kada gyventojai, rūšiuojantys atliekas, gali tikėtis už atliekų tvarkymą mokėti mažiau ir ko reikia, kad tokia tvarka realiai pagaliau pradėtų veikti? Nuo balandžio mėnesio didžiausioje šalyje Vilniaus rajono savivaldybėje buvo pakeisti atliekų tvarkymo grafikai, šiukšlės iš gyventojų išvežamos du kartus rečiau, gyventojams suteikiant galimybę gauti papildomus konteinerius stiklui, plastikui, popieriui rūšiuoti. Ar prabėgus 3 mėnesiams jau galima daryti išvadas, kokį efektą davė nauja tvarka, ar ji pasiteisino? Kokios priežastys lėmė, kad buvo nuspręsta imtis šių pokyčių.Apie tai laidoje kalbėsime su Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktoriumi Daliumi Krinicku, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Albert Narvoiš, atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ teisininkė Skirmante Černeckyte ir žurnalistu Mindaugu Griniumi. 

[\/]

2017-07-07
Laidoje diskutuoja istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis, kultūros tyrinėtojas Darius Kuolys ir Nepriklausomybės akto signataras, apžvalgininkas Mečys Laurinkus. 

[\/]

2017-07-05
Lietuvoje psichinė sveikata vis dar kelia didžiulį nerimą. Kodėl psichinės sveikatos rodikliai yra vieni blogiausių Europoje. Kodėl vis dar išlieka aukščiausi savižudybių rodikliai?Kiekvieną dieną girdime apie vaikų ir paauglių depresijas, smurtą, patyčias. Nejaugi Lietuvos vaikai yra nelaimingesni už kitų Europos šalių vaikus ar pagalba jiems yra prastai organizuota?Gal Lietuva išlieka sovietinės psichiatrijos įkaite? Gal žmonės vis dar bijo kreiptis į psichinės sveikatos specialistus? Kas trukdo pasiekti geresnių rezultatų?Laidoje dalyvauja Psichiatras Alvydas Navickas, Vaikų ir paauglių psichiatrė Sigita Lesinskienė, Vaikų ir paauglių psichiatrė ir psichoterapeutė Vida Matulionienė bei psichologė Ingrida Dinigevičienė.  

[\/]

2017-07-04
Laidoje dalyvauja Vilniaus mero pavaduotojas, kuruojantis socialinę ir sveikatos sritį, Gintautas Paluckas ir laikinasis Vilniaus greitosios medicinos pagalbos vadovas Arūnas Anužis.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2017-06-30
Kaip ir visada, kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį, studijoje svečiuojasi populiarieji santykių specialistai – psichologė Ramunė Murauskienė ir lektorius, konaultantas Vaidas Arvasevičius.

[\/]

2017-06-29
Laidoje dalyvauja IT ekspertas Marius Pareščius, Seimo narys Tadas Langaitis ir Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos direktorius Plk. Darius Adomaitis. 

[\/]

2017-06-28
Neseniai dienraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, kad po „Vilmorus“ apklausos, kuri buvo atlikta birželio 2–10 dienomis, paaiškėjo, kad prezidentę Dalią Grybauskaitę palankiai vertina 66,6 proc. apklaustųjų, o premjerą – 54,1 proc. Prieš mėnesį S. Skvernelį nuo D. Grybauskaitės skyrė vos 0,5 proc.Tuo metu premjero ir Seimo pirmininko reitingai krenta. „Valstiečių“ deleguotas Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pagal populiarumą lieka antroje vietoje, bet palankiai jį vertinančių per mėnesį sumažėjo nuo 63,2 iki 54,1 proc., o nepalankiai vertinančių padaugėjo nuo 12,9 iki 23,3 procento.Po tokio reitingo kritimo opozicinės partijos trynė rankomis. Taip „valstiečiams“ ir reikia. Oponentų džiūgavimai panašėjo į šokius kapinėse. Maždaug, juk sakėme, kad valstiečiai nieko verti, juk įspėjome, kad jie nieko nesugeba. Reitingu kritimu džiaugėsi ir politikai, ir apžvalgininkai ir politologai. O kuo čia džiaugtis? Kad valdžia eina i dugną. Kad dar tris su  puse metų eis į dugną? Kad paskui save temps ir mus visus? Tuo politikai ir skiriasi nuo visų sveikų žmonių, kad jie džiaugiasi dalykais, kurie kitiems kelia nerimą ir baimę.  Laidoje dalyvauja „valstietis“ Povilas Urbšys, konservatorius Dainius Kreivys ir DELFI vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.  

[\/]

2017-06-27
Laidoje dalyvauja „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos prezidentas Julius Niedvaras.

[\/]

2017-06-23
Laidoje diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, istorikas, žurnalistas Virginijus Savukynas ir psichologas Tomas Lagūnavičius. 

[\/]

2017-06-22
Liepos 3-ąją dieną įsigalioja daug aistrų visuomenėje sukėlęs naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Jo rengėja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tvirtina, kad jis – kitoks nei iki šiol buvę. Teigiama, kad didžiajai daugumai vaistų jų gamintojai deklaravo nuolaidas, kitaip tariant sumažino kainas ir kad dėl to jie bus gerokai pigesni. Tad ar tikrai nuo šiol rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, galėsime sutaupyti apie 20 mln. eurų per metus, t.y. įsigyti juos trečdaliu pigiau?Apie tai laidoje kalbėsimės su Sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene, Lietuvos pacientų forumo valdybos nariu, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentu Šarūnu Narbutu, Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininke Kristina Namaniūte-Gage ir Vaistų gamintojų asociacijos valdybos pirmininku Dariumi Sinkevičiumi. 

[\/]

2017-06-21
2014 metų viduryje 2015 metų pradžioje Lietuvos turizmo rinką sudrebino trys rimti kelionių organizatorių bankroto procesai. Keturių-penkių mėnesių intervalu viena po kitos krito pakankamai didelės kelionių organizavimo bendrovės.Tuo metu sunku buvo spėti, kas tai: ar tik beprasidedanti masinė turizmo sektoriaus katastrofa, ar tik pavienės verslo nesėkmės. Keliautojai įsitempė laukdami naujų naujų sukrėtimų.Šiandien jau turime galutinius teismų sprendimus, kuriais konstatuota, kad Lietuvos Respublika į nacionalinę teisę perkeldama Europos Sąjungos direktyvą „dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų" tai padarė netinkamai, tai yra, neužtikrino keliautojams suteikiamų garantijų atgauti pinigus neįvykusios kelionės atveju, todėl privalo pati atlyginti žalą keliautojams. Keliautojams, laimėjusiems bylas, žalos atlyginimo procesas jau prasidėjo, išmokėjimą atlieka Teisingumo ministerija. Laidoje dalyvauja advokatas Justas Vilys, kelionių organizatorius Tomas Augulis ir Ūkio ministerijos, turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas.

[\/]

2017-06-20
Neseniai žiniasklaidos portalai pranešė, jog  turtingiausiu Lietuvos žmogumi įvardijamas pagrindinis „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkas Nerijus Numavičius, nuo 2015 metų birželio gyvenantis Londone, 2016 metų pajamas deklaruos ir mokesčius mokės tik Jungtinėje Karalystėje.N.Numavičius į Didžiąją Britaniją 2015 metais išvyko, vedęs ekonomistę Kaetaną Leontjevą. Verslininko advokatė Olga Petroševičienė BNS tuomet sakė, kad N.Numavičius gyventi į Didžiąją Britaniją išvyko laikinai, nesikreipė dėl „Tax Residency“ statuso ir toliau mokės mokesčius Lietuvoje, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis tapo ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtoju. Bent jau šiemet N.Numavičius neketina sugrįžti gyventi į Lietuvą, rašė BNS.Po šios žinios pasipylė interneto komentarai. Keli šimtai interneto komentatorių visaip liejo savo įtūžį ant esą nepatriotiško verslininko. Cituojame:„Nacionalinio buržujaus galutinis virsmas į tarptautinį. Kapitalas ir kapitalistas neturi Tėvynės. Jie nejaučia net mažiausio poreikio savo sukauptą turtą, o jį sukaupė begėdiškai spekuliuodamas kainomis Lietuvoje, pasidalinti su gimtinėje likusiais tautiečiais. Ką daryti su tokiais? Eksproprijuoti kapitalą, patalpas ir gamybos priemones. T.y. stambia prekyba užsiimtų valstybė. Visi paverkšlenimai, jog taip negražu, negalima ir gaila saujelės buržujų, kurie lobsta šimtų tūkstančių žmonių sąskaita, yra niekiniai. Prioritetas yra gyventojų masės, o ne keletas išnaudotojų, kurie čia priplėštus pinigus nusodins užsienio valstybėje,“ - rašo anoniminis komentatorius.„Nuo šiol manęs nesutiksite nei Maksimoje, nei Akropolyje. Sėkmės biznyje! Maikę dar pasidarysiu su užrašu: "Ignoruoju Maksimą ir Akropolį, nes Numavičius išveža bapkes iš LT ir tručyja pensininkus!"“, - piktinasi anonimas.„Niekas nesako, kad jis - kvailas, jis tik be galo gobšus. Reto bjaurumo bjaurybė“, -  rašo anoniminis komentatorius.„Na va, prisivogė Lietuvoje su politikų pagalba, galima ir UK ramiai gyventi...“ – rašo kitas.„Pirma į Britaniją, o po to, jei kas, į Rusiją. Kaip ir dauguma... Naciona

[\/]

2017-06-16
Dabar turbūt niekas nepasakys, kada tai prasidėjo. Bet dar prieš dešimtmetį save gerbiantis žmogus viešumoje nesikeikdavo, su visais būdavo pabrėžtinai mandagus, o pikčiausias žodis buvo Lietuva – durnių laivas. Iš pradžių socialiniuose tinkluose lietuviškai, o paskui jau ir rusiškai pasiųsti žmogų, kuris turi kitokią nuomonę, tapo firminiu daug sekėjų turinčių visuomenės lyderių ženklu. Paskui po truputį įsidrąsino ir politikai – drąsiai sako „debiliškas klausimas“, „fuck you, Lithuania“ ar „stabdyk pedikus“. O prieš kelias savaites net premjeras pasiūlė užkišti burną Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui už tai, kad jis paironizavo apie butelio slėpimą po skverneliu. Kas tai – gyvenimas Lietuvoje tapo toks nepakeliamas, kad kitokiais žodžiais padėties neišeina apibūdint, ar elitas jau nebelaiko gero tono taisyklių išlaikymo svarbiomis? Kur tai veda? Ar greitai Seimo salėje išgirsime keiksmus, o gal kaip tik – pagaliau išsilaisvinome ir nebeapsimetinėjame? Kur yra politikų kalbos kultūros ribos? Kaip tokį elgesį turėtų įvertinti rinkėjai? Kada politikui reikia daugiau drąsos – įvardinti daiktą, kas jis yra, ar susilaikyti nuo vertinimo po mandagumo kauke?Laidoje dalyvauja Mykolo Romerio universiteto profesorius, psichologas Gediminas Navaitis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, TV laidų prodiuseris, žurnalistas Kristupas Krivickas ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2017-06-15
Laidoje dalyvauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus ir Profesinių sąjungų konfederacijos vadovas Artūras Černiauskas. 

[\/]

2017-06-14
Daugelyje Europos Sąjungos šalių jau senokai priimtas sprendimas nebeplėsti kapinių plotų, o kaip alternatyva sugalvota įvairiausių išeičių – laidoti jau esamose kapavietėse, kremuoti ir į tą patį kapą sutalpinti daugiau artimųjų, statyti stulpus primenančius kolumbariumus... Lietuvoje šią problemą imtasi spręsti tik dabar – šių metų kovo mėnesį Vyriausybė priėmė įstatymą dėl neprižiūrimų kapaviečių – jei šios bus netvarkomos bent dvejus metus, teisė joje laidoti atiteks kitiems asmenims.Tokiu sprendimu turėtų apsidžiaugti verslo atstovai, mat plečiantis kapinių plotams, atitinkamai mažėja vietos įsikurti šalies ekonomiką į priekį vedančioms įmonėms. Vis dėlto šioje vietoje svarbi emocinė detalė – ar tai reiškia, kad savo artimųjų, giminės šaknų beieškantieji išeiviai ir kiti suinteresuoti asmenys gali neberasti nė kapo?Problema dar stipresnė, kadangi Lietuvoje, nors tai numatyta įstatymu, nėra ir bendro kapinių registro. Ar įmanoma rasti visiems priimtiną sprendimą šiai pasaulinei problemai?Laidoje dalyvauja Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos komiteto pirmininkas Dalius Gedvilas, Kėdainių krematoriumą valdančios AB „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas, „Lapkričio 2-osios draugijos“ visuomeninės asociacijos pirmininkas Valdas Kaminskas ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika. 

[\/]

2017-06-13
Laidoje dalyvauja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius ir Lietuvos Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

[\/]

2017-06-09
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko kiekybinį Lietuvos vaikų nuomonės tyrimą, kuris parodė, kad net 81,6% 12-18 metų amžiaus Lietuvos vaikų norėtų turėti daugiau įtakos, galios ar galimybių jiems bei kitiems vaikams rūpimoms problemoms spręsti ir net 85,5% vaikų norėtų turėti daugiau galimybių išsakyti savo nuomonę dėl mokymosi ir mokyklos. Kol politikai vis dar diskutuoja, pavyzdžiui, ar ilginti mokslo metų trukmę, kodėl nepaklausiame pačių vaikų, ką jie mano apie tai?Kaip ugdyti atsakingą, iniciatyvią ir pilietišką Lietuvos jaunąją kartą, kaip įtraukti vaikus į tiesiogiai su jais susijusius valstybės sprendimus? Kodėl turėtume tai daryti?Apie šiuos dalykus kalbėsimės su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generaline direktore Rasa Dičpetriene, Šiuolaikinės mokyklos centro 7 klasės moksleive Ieva Zdanavičiūte, menininku, visuomenės veikėju Remigijumi Gatavecku ir „Asmenybės brandos centro“ vadove, psichologe Aurelija Lingiene.

[\/]

2017-06-08
Kaip reaguojate, kai į įtempto siužeto filmą įdomiausioje vietoje įsiveržia reklama? Silpnesnių nervų piliečiai spjaudosi ir keikia reklamos užsakovus už tokį akibrokštą: maždaug, ką negalėjo geresnės vietos palaukti. Ar tada, kai Briusas Vilisas gelbėja pasaulį reikia brukti mums į akis visokius čiužinius. Kiti reaguoja ramiai, o gal net su džiaugsmu – pagaliau galės savo reikalus susitvarkyti. Net kai kurie laidų vedėjai nesąmoningai tyčiojasi ar menkina reklamą. Ne kartą teko girdėti iš laidų vedėjų tokį pasakymą: „Niekur nepabėkite, po reklamos tęsime laidą“.  Maždaug reklama yra toks niekalas, per kurį reikėtų bėgti kuo toliau, bet gerai būtų, kad nebėgtumėte, iškentėtumėte, nes po to vėl bus tęsiama didelės vertės laida.Ir žmonės kenčia. Arba tyrinėja, ką toje reklamoje rodo. Pamenu, vieną reklamą, kur du  žiogai lytiškai santykiauja ant žinomo alaus butelio. Reklama laimėjo ne vieną tarptautinį festivalį. Bet taip ir liko neaišku, kas reklamuojama: alus ar nesaugus seksas.Reklamos gamintojai ir tiekėjai sako: „mes bet ko nereklamuojam, mes suteikiam žmogui galimybę pasirinkti kokybišką prekę“. Kaubojų su cigarete ant arklio ar sėkmingą vyruką, kuris važinėja prabangiu automobiliu, dėvi brangų laikrodį, ir turi begales moterų, nes, suprask, geria prašmatnų viskį. Atsimenu pažįstamą gydytoją, kuris pasakojo, kaip Dzūkijojoje echoskopu tikrino senolius. Žmonėms po 70-80 metų, nuo ryto geria samanę, o ligų nėra. O štai atlekia jaunas, turtingas verslininkas, geria tik brangius gėrimus, o padarai tyrimus – kepenys subyrėję, – sako gydytojas. Geras ar blogas produktas, o kepenų cirozė ta pati.Reklamuojama viskas ir visur: vaistai, sauskelnės, automobiliai, paklodės, tualetinis popierius, šampūnas, prekybos centrai, sienų dažai, papildai, šokoladas, aliejus, internetas. Jeigu turėtumėm pinigų, turbūt pirktumėm viską iš eilės. Ar tikrai nuo vartojimo dūstančiai visuomenei reikia tiek reklamos?Laidoje dalyvauja Lietuvos komunikacijos agentūrų asociacijos (KOMAA) direktorius Gintaras Šeputis, MEDIA HOUSE direktoriu

[\/]

2017-06-07
Lietuvos antstoliai kartu su kitų šalių antstoliais ir teismo pareigūnais birželio 8-ąją minės savo profesinę šventę – Pasaulinę antstolių dieną. Kaip antstolių veikla pasikeitė pastaraisiais metais? Kokie iššūkiai laukia šiandien? Ir kuo mums visiems naudingas skolų išieškojimo procedūrų perkėlimas į elektroninę erdvę?Laidoje dalyvauja Lietuvos antstolių rūmų valdytoja Dovilė Satkauskienė, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanė Prof. dr. Lyra Jakulevičienė ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius Egidijus Laužikas. 

[\/]

2017-06-06
Į Vilniaus viešbučių rinką ateina tokie tarptautiniai vardai kaip „Hilton“, „Marriot“, pritraukiamos investicijos, miestas atsinaujina, kuriami nauji turistiniai maršrutai, gausu renginių ir įvairių veiklų.Kuo Vilnius dar gali būti patrauklus turistams, laidoje kalbės Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė.

[\/]

2017-06-02
Artėja atostogos. Kaip vyrai ir moterys supranta poilsį? Kas kelia įtampą atostogų metu? Studijoje, kaip visada, kartą per mėnesį, psichologė Ramunė Murauskienė ir lektorius Vaidas Arvasevičius atsakys į klausytojų klausimus apie tai, kaip suorganizuoti smagias atostogas.

[\/]

2017-06-01
Vaiko tėvai atsakingi už savo vaikų auginimą, auklėjimą ir turtą. Be to, turite teisę jiems atstovauti sprendžiant teisinius klausimus. Konstitucijoje taip pat išskirta abiejų tėvų prievolė rūpintis vaiku iki jo pilnametystės. Kitaip sakant, būtent abu tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai vaiko gynėjai. Tačiau teorija nuo praktikos skiriasi kaip ir skiriasi tėvai. Šalyje kas penkta šeima su vaikais gyvena su vienu iš tėvų. Vis dažniau pasitaiko ir atvejų, kai du išsiskyrę tėvai augina vienas kito vaikus. Vienišų tėvų šeimose vaikai išskirtinai dažnai susiduria su skurdu, negauna reikiamų paslaugų ir pagalba iš šalies yra sunkiai prieinama.Kaip ginamos tokių vaikų teisės? Ar viską padarėme, kad vaikas būtų saugus net ir krizės šeimoje atveju?Laidoje dalyvauja teisininkė Sandra Ponelienė, Vaikų išlaikymo fondo atstovė Aušra Bulotienė ir Aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė. 

[\/]

2017-05-31
Laidoje dalyvauja Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, „Lietuvos energijos“  kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos vadovas Nerijus Rasburskis, Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, UAB „Ekokonsultacijos“ vadovaujanti partnerė Lina Šleinotaitė-Budrienė ir su Europos aplinkosaugos biuru bendradarbiaujančios VšĮ „Žiedinė ekonomika“ steigėjas Domantas Tracevičius. 

[\/]

2017-05-30
Lietuvos verslo ateities perspektyvos daugiausia susijusios su prekių ir paslaugų eksportu. Eksportas daugeliui įmonių padeda ne tik išsilaikyti rinkoje, bet ir plėsti verslą,  išsaugoti  ir kurti naujas darbo vietas. Mūsų eksportas šiuo metu daugiausia nukreiptas tarp Rytų ir Vakarų pagrindinių rinkų. Tačiau siekiant sumažinti rizikas dėl rinkų nestabilumo, būtina nuolat ieškoti naujų eksporto plėtros galimybių. Būtent į tai nukreiptas projektas „Jungtinės eksporto pajėgos“, kurį įgyvendina Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Pagrindinis projekto tikslas - atstovauti Lietuvos verslininkų interesams bei padėti jiems plėtoti verslą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Siekiant šio tikslo įmonės dalyvauja tarptautinėse parodose, mugėse, verslo misijose. Planuojama, kad įgyvendinus projektą, dalyvaujančių įmonių bendros eksporto apimtys išaugs beveik 60 proc.Apie eksporto galimybes, naujas rinkas bei iššūkius šios dienos laidoje kalbėsime su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariu, AB Šiaulių banko Vilniaus filialo darbuotoju Viktoru Budraičiu, Ūkio viceministre Rugile Andziukevičiūte-Buze ir UAB „Comfort Heat“ generaline direktore dr. Vyda Mozūriūniene.Laida organizuojama vykdant Ūkio ministerijos projektą ,,Jungtinės eksporto pajėgos” pagal priemonę ,,Naujos galimybės” iš dalies finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo. 

[\/]

2017-05-26
Europoje 29 proc. moterų ir 18 proc. vyrų patiria seksizmo apraiškų. O Lietuvoje?Laidoje dalyvauja VšĮ Women's Intelligence Network vadovė Ina Venckaite, Vytauto Didžiojo universiteto sociologijos prof. Artūras Tereškinas, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

[\/]

2017-05-25
Laidoje dalyvauja advokatas Andrius Iškauskas, Vilniaus miesto tarybos narys, SĮ UAB „Grinda“ stebėtojų tarybos narys Vidas Urbonavičius ir Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė.

[\/]

2017-05-24
Laidoje dalyvauja „Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas ir profesinės sąjungos „Solidarumas" atstovas spaudai Ričardas Garuolis. 

[\/]

2017-05-23
Pokalbis su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Arvydu Vaitkumi, Klaipėdos universiteto tarybos pirmininku Arnoldu Šileika, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi Alfonsu Daniūnu.

[\/]

2017-05-19
Laidoje dalyvauja kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, meno istorikė, tyrėja, kuratorė Daiva Citvarienė, 2016 Metų muziejininkas Dionyzas Varkalys, Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius.

[\/]

2017-05-18
Laidoje dalyvauja Seimo Specialiosios tyrimo komisijos pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Kęstučiui Pūkui pirmininkė Dovilė Šakalienė, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, K. Pūko advokatas Mantas Arasimavičius, prieš K.Pūką liudijusių pareiškėjų advokatas Karolis Rugys.

[\/]

2017-05-17
Laidoje dalyvauja aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė, Seimo nariai Mykolas Majauskas ir Naglis Puteikis, Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, įgaliota „Misionierių namų" akcininko atstovė, „Sorainen" advokatė Aušra Mudėnaitė, architektas, urbanistas, paminklosaugininkas Jurgis Rimvydas Palys.

[\/]

2017-05-16
Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, teisininkas Vygantas Malinauskas ir Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė.

[\/]

2017-05-12
„Lietuviais esame mes gimę“ – labai pažįstami vienos dainos žodžiai. Toks nediskutuojamas, kietas, tarsi akmenyje iškirstas teiginys. Esame gimę lietuviais ir taškas. Ir nebandyk ginčytis. Tai visko pradžia, tai visko pabaiga. Tai musų tapatybė.Panašu, kad ir valdžia įsijungė į tapatybės stiprinimo vajų. Nuo pat kadencijos pradžios taip ir taikomasi mus aprengti tautiniais drabužiais. Kad prisimintume, jog lietuviais esame mes gimę. Kiek vėliau užsimota mokyklose įvesti etnologijos pamokas. Turbūt ne be reikalo. Taip pat, kad pažintume savo šaknis. Tuo tarpu pasaulis globalėja.Laidoje dalyvauja: filosofas Vytautas Rubavičius, žmonių elgesio ekspertas Giedrius Drukteinis, istorikas, laidų vedėjas Virginijus Savukynas. 

[\/]

2017-05-11
Laidoje dalyvauja: Remigijus Žemaitaitis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas, Dailis Vaiginas, Ligoninių asociacijos prezidentas, Gintarė Šakalytė, Sveikatos apsaugos viceministrė, Viačeslavas Zaksas, Valstybinės ligonių kasos Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius.

[\/]

2017-05-10
Seime įgauna pagreitį Lietuvos išblaivinimo lenktynės. Visi garsiai šaukia apie alkoholizmo pavojų ir būtinybę kažką daryti, tačiau iki šiol neturėjome nei vienos mokslinės studijos analizuojančios alkoholio prieinamumo mažinimo priemonių veiksmingumą.VšĮ ESTEP atlikta mokslinė studija (Lietuvos alkoholio kontrolės priemonių poveikio studija) atskleidė, kad, būtent, alkoholio vartojimo kultūros nebuvimas lemia tai, kad Lietuvai turint bene daugiausiai alkoholio ribojimo priemonių Europoje, tuo pačiu metu pirmaujama ir pagal vienu prisėdimu suvartojamų svaigiųjų gėrimų kiekius. Užsienio šalių patirtis rodo, kad alkoholio kontrolės priemonių skaičius tiesiogiai nekoreliuoja su suvartojamo alkoholio kiekiu. Ekspertai perspėja – kovoti reikia ne prieš alkoholio vartojimą apskritai, bet prieš žalingą ir pavojingą vartojimą, valdžiai įvedus naujus draudimus, didėtų neapskaityto ir užsienyje įsigyto alkoholio suvartojimas, o silpnuosius gėrimus išstumtų stiprus alkoholis.Laidoje dalyvauja: dr. Klaudijus Maniokas, VšĮ ESTEP valdybos pirmininkas, psichologas prof. Gediminas Navaitis ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius. Laidą remia Aludarių gildija.

[\/]

2017-05-09
Sostinės gatvių tvarkymui šiemet skiriama daugiau kaip 5,2 mln. Eurų – tai 27 proc. daugiau nei pernai ir 44 proc. daugiau nei užpernai. Dar apie 11,1 mln. eurų bus gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Per pirmuosius dvejus programos metus sostinėje bus išasfaltuota apie 80 km gatvių, 16 km žvyrkelių, sutvarkyta daugiau kaip 900 įvažiavimų į kiemus, paklota 20 km naujų šaligatvių. Ir toliau neketinama mažinti apsukų.Laidoje dalyvauja: Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius ir miesto ūkio departamento vadovas Virginijus Pauža.

[\/]

2017-05-05
Laidoje dalyvauja: Rasa Žemaitė, aktyvių mamų sambūrio narė, 5 vaikų mama, Jūratė Bortkevičienė, psichologė, 3 vaikų mama, Gabija Vitkevičiūtė, žurnalistė, Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja, 4 vaikų mama. 

[\/]

2017-05-04
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir premjeras Saulius Skvernelis koalicijos partnerių posėdyje antradienį pristatė aukštojo mokslo reformą. Pasak jų, reformos tikslas – ne sujungti universitetus, o keisti aukštojo mokslo kokybę. Laidoje dalyvauja: Alfonsas Daniūnas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius, Nerija Putinaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja, Ramojus Reimeris, Mokslo ir studijų analizės centro direktorius.

[\/]

2017-05-03
Vidaus sandoriai savivaldybėse ir toliau galės būti sudaromi – Seimas nepritarė prezidentės veto. Tai pirmas kartas, kai šios kadencijos Seimas atmetė šalies vadovės veto.  Už veto balsavo 42 Seimo nariai, prieš – 77, o susilaikė 4. Tai reiškia, kad Seimui grąžintas Viešųjų pirkimų įstatymo projektas priimtas be Dalios Grybauskaitės siūlytų pakeitimų – ji siūlė uždrausti vidaus sandorius.Laidoje dalyvauja: Ingrida Šimonytė, Seimo Audito komiteto pirmininkė, Roma Žakaitienė, Savivaldybių asociacijos direktorė, Sergejus Muravjovas, Transparency International  Lietuvos skyriaus vadovas, Artūras Skardžius, Seimo Ekonomikos komiteto narys. 

[\/]

2017-05-02
Nuvilnijo Tarptautinės darbo šventės šurmulys. Lietuvoje ši šventė pradėta švęsti sovietų okupacijos metais, todėl atgavus nepriklausomybę, šventės atsisakyta. Ji vėl sugrąžinta 1996 metais. Organizatorių teigimu, dabar Tarptautinės darbininkų šventės metu siekiama atkreipti dėmesį į darbininkų teises, padėti bedarbiams įveikti skurdą, pasirūpinti darbininkų sauga ir sveikata.Laidoje dalyvauja: Algirdas Sysas, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, Valdas Sutkus, verslo konfederacijos vadovas, Artūras Černiauskas, Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas. 

[\/]

2017-04-28
Šio penktadienio ryto laidoje – kaip visada paskutinį mėnesio penktadienį – su mūsų studijos svečiais Ramune Murauskiene ir Vaidu Arvasevičiumi kalbėsim apie vyrus ir moteris.Psichologė ir santykių konsultantas atskleis prigimtinius vyriškumo ir moteriškumo pasireiškimus. Kalbėsime ne tik apie vyriškumo archetipus, bet ir apie moteriškąją priedermę – palaikyti vyrus dorybėje. Tikime, kad ši laida suteiks jums dar vieną progą ne tik save geriau pažinti, bet ir save labiau pamilti.

[\/]

2017-04-27
Pastarųjų dienų Gintaro Steponavičiaus fondo ir viešųjų įstaigų skandalas atskleidė dar vieną politikos piktžaizdę ir sukėlė abejonių, ar politikai elgiasi skaidriai ir sąžiningai. Anksčiau partijos savo finansavimo klausimus spręsdavo paprastai, per juodąsias buhalterijas. Kai teisėsauga perprato tokio finansavimo subtilybes, panašu, kad atsirado dar labiau rafinuoti būdai paremti politikus: pervesti pinigus į jų vardo fondus. Ir nors politikai sako, kad dėl to jokio kriminalo nėra, panašu, kad ne visai taip. Jeigu politiko fondas organizuoja kokį renginį plačioms masėms, vadinasi, tampa labiau matomas, o už tą matomumą sumoka koks nors koncernas. Tad po to nereikia stebėtis, kad Seime atsiranda sprendimai, palankūs tam koncernui.Su politinių partijų finansavimu bėdų buvo visada. Negi politikai negali atsispirti pagundai iš politikos daryti verslą?Laidoje dalyvauja: Antikorupcinės komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, 15min.lt žurnalistas Skirmantas Malinauskas, buvęs STT direktoriaus pavaduotojas, advokatas Romas Zienka. 

[\/]

2017-04-26
Apie atlyginimų dydžius ir potencialų jų augimą.Laidoje dalyvauja: Nerijus Mačiulis „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas, Virginijus Sinkevičius, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas, Danas Arlauskas, Darbdavių konfederacijos generalinis direktorius. 

[\/]

2017-04-25
Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte siūloma įvesti tvarką, pagal kurią į kompensuojamų vaistų sąrašą preparatas pateks tokiu atveju, jei jo kaina bus ne daugiau kaip dešimtadaliu didesnė nei kitose šalyse nustatytų tokių pat preparatų minimali kaina. Tikimasi, kad įsigaliojus pakeitimams Lietuvos gyventojai sutaupys apie 20 mln. eurų.Tuo tarpu vaistų gamintojai turi kitokią viziją. Anot jų, vaistų kaina turėtų būti skaičiuojama atsižvelgiant tik į vaistus, teikiamus Lietuvos rinkai.Kokie dabartinės tvarkos minusai ir kodėl ją reikia keisti? Kada pacientai gali tikėtis pokyčių?Laidoje dalyvauja: Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, vaistų gamintojų asociacijos atstovas, advokatas dr. Daivis Švirinas, Hipertenzija sergančiųjų asociacijos prezidentė Audronė Leleikienė ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas. 

[\/]

2017-04-21
Kažkada  žiūriu vieną televizijos pokalbių laida ir matau: toks vienas vystantis šoumenas, pats kažkada buvęs valdžioje ir ne vieną politinę partiją paketęs pilietis rėžė: „Ten Seime sėdi vieni klounai“.Kažkaip keista pasidarė. Pats būdamas klounas, lipdo epitetus kitiems. Menkai, ribotai nusimanydamas politiniuose procesuose, painiodamas kairę su dešine, varganai įsivaizduodamas valstybės valdymo peripetijas, senstantis visuomenės linksmintojas klijuoja etiketes tiems, kuriuos galbūt pats rinko. Kodėl? Todėl, kad jam taip atrodo. Todėl, kad jam taip norisi manyti. Todėl, kad jam Lietuvoje nesiseka. Todėl, kad niekas neina į jo šou. Todėl, kad neturi prabangaus BMW.Dar  galima būtų suprasti, kai tikrai tamsūs, neišsilavinę žmonės, užklupti korespondentų gatvėje už viską kaltina valdžią. Tiesiog kai kuriems neužtenka nei smegenų, nei sąžinės pripažinti, kad už savo apgailėtiną gyvenimą turi kaltinti savo tingėjimą, atsainų požiūrį į darbą ir kokybę,  tuščiai praleistus metus mokykloje, bevališkumą ir nesugebėjimą priimti ryžtingų sprendimų. Bet kaip reikia vertinti tuos, kurie padarė svaiginančią karjerą, tapę dalies visuomenės lyderiais, besigiriantys prabanga ir miniomis gerbėjų leidžia sau švaistytis ir spjaudyti ant valstybės, vadinti kitus kvailiais ir klounais tik dėl to, kad  jiems šiandien valdžios institucijos liepia susimokėti mokesčius?Laidoje dalyvauja: Mindaugas Lapinskas, viešųjų ryšių specialistas, Linas Kontrimas, apžvalgininkas, Kęstutis Masiulis, politikas. 

[\/]

2017-04-20
Daug dėmesio pastaruoju metu sulaukiantis Klaipėdos uosto plėtros projektas yra įvardijamas šiuo metu didžiausiu ir reikšmingiausiu Lietuvos projektu. Tačiau iš miesto politikų girdėti nemažai priekaištų ir baimių dėl būsimos uosto plėtros, nerimauja ir Melnragės gyventojai, kad, pavyzdžiui, išorinis uostas gali pakeisti jų gyvenimo kokybę. Visgi ar gali iš uosto plėtros išlošti ne tik pats uostas, bet ir Klaipėdos miestas bei regionas?Laidoje dalyvauja:  Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius, susisiekimo viceministras Paulius Martinkus, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. 

[\/]

2017-04-19
Vienoje sostinės antstolių kontoroje skelbiamas dešimtukas populiariausių pasiteisinimų, kuriais ginasi vėluojantys gražinti skolas. Tarp jų ir tokie: „Buvau išvykęs atostogų“, „Turėjo sumokėti žmona“, „Pamečiau telefono numerį ir nežinojau, kur paskambinti“. Ką apie mūsų visuomenę sako tokie vaikiški suaugusių žmonių pasiteisinimai? Kokių kompleksinių priemonių reikia, kad sovietmečiu smarkiai šlubavusi atsiskaitymų drausmė pagaliau sustiprėtų? Ar normalu, kad valstybės remiami asmenys gali gauti pašalpas ir nemokėti baudų už administracinius teisės pažeidimus?Laidoje dalyvauja: Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė antstolė Inga Karalienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas prof. Vigintas Višinskis.

[\/]

2017-04-18
Ką Lietuva pasiekė per 27 Nepriklausomybės metus aplinkos apsaugos srityje? Kokie iššūkiai laukia ateityje?Pokalbis su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Kęstučiu Mažeika, Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktoriumi Daliumi Krinicku bei Gamintojų ir importuotojų asociacijos, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos vadovu Alfredu Skinuliu. 

[\/]

2017-04-14
Katalikų Bažnyčioje Velykų šventimas prasideda Didįjį Ketvirtadienį ir tęsiasi visą velykinį laikotarpį, iki Kristaus žengimo į dangų šventės.Giliai tikintieji, reaguodami į Velykų papročius save nukryžiuoja, plaka rykštėmis, keliais eina kryžiaus kelius, atgailauja. Taip pripažindami savo nuodėmes ir prašydami atleidimo.Tačiau taip elgiasi pavieniai žmonės. O kaip elgiasi valstybės. Juk valstybė taip pat turėtų būti vientisas organizmas, viena siela, vienas kūnas. Kas esame mes kaip valstybė Didįjį penktadienį. Ar mes turime dėl ko atgailauti, eiti keliais, atsiprašyti vieni kitų, nusiplakti rykštėmis?Laidoje dalyvauja: psichologas Tomas Lagūnavičius, žurnalistas ir istorikas Vidmanatas Valiušaitis, žmonių elgesio ekspertas Giedrius Drukteinis. 

[\/]

2017-04-13
Laidoje dalyvauja: Marius Pereščius, IT ekspertas, Audrius Šapola, SEB banko prevencijos departamento direktorius, Donatas Mažeika, kriminalinės policijos biuro nusikaltimų tyrimo elektroninėje erdvėje valdybos viršininkas.

[\/]

2017-04-12
Kaune gyventojų permokos už šildymą šį sezoną gali perkopti 2 mln. eurų. Tačiau, anot „Kauno energijos“, visi jos veiksmai – griežtai prižiūrimi ir ji viską vykdo pagal įstatymus. Ar iš tiesų gyventojai už šildymą permoka? Kas laukia jų kitą šildymo sezoną? Už šildymą mokėsime daugiau, ar mažiau?Laidoje dalyvauja: Lietuvos nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos prezidentas Vytautas Kisielius, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos  narys Donatas Jasas, „Kauno energijos“ gamybos departamento direktorius Vaidas Šleivys, Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius.

[\/]

2017-04-11
Studijoje – Seimo narys, konservatorius Andrius Kubilius, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas ir socialinių mokslų daktaras Romas Lazutka.

[\/]

2017-04-07
Lietuvą nuolat sukrečia žiaurios žmogžudystės. Visuomenė kiekvieną kartą ima svarstyti: kas kaltas, kad taip įvyko, kaip žmogus, visuomenės atstovas taip galėjo pasielgti su savo kaimynu, su savo vaiku, savo tėvais. Vėl reikalaujama mirties bausmės grąžinimo, griežtesnių įstatymų, valdžios reakcijos ir atsakomybės.Žiniasklaida narplioja žudikų gyvenimus. Prieš kurį laiką spauda taip pat nagrinėjo šeimą Gaižėnų kaime išžudžiusio Egidijaus Anupraičio paveikslą.„Kad ir prie kokių mokslų Egidijus prisiliesdavo, viskas jam puikiai sekėsi. Svarstėme, kad jis gali būti garsus chemikas, matematikas, o gal literatas“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo Kačerginės pagrindinės mokyklos direktorė A. Laurinaitienė, pažįstanti E. Anupraitį nuo jaunų dienų. Tačiau kiti apklaustieji liudijo ką kita – vaikinas buvo užsidaręs, gyveno skurdžiai ir kentė patyčias namuose ir mokykloje. Panašių atvejų daug. Garsias žudynes sukėlę žmonės – dažniausiai skurdą ir patyčias kentę žmonės. Ar sunkios gyvenimo sąlygos yra tiesus kelias tapti žiauriais?Laidoje diskutuoja: Vytautas Rubavičius, rašytojas, filosofas, Linas Slušnys, psichiatras, Robertas Šarknickas, Seimo narys, aktorius, užaugęs vaikų namuose.  

[\/]

2017-04-06
Savaitgalį įvyks Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai. Kokios Socialdemokratų partijos reikia Lietuvai?Laidoje dalyvauja Mindaugas Sinkevičius, Ūkio ministras, Artūras Skardžius, Seimo narys. 

[\/]

2017-04-05
Tarptautinės organizacijos vis labiau vertina gebėjimus ir įgūdžius, lavinamus už formaliojo švietimo įstaigų ribų. Todėl ypatingas dėmesys svetur, o ypač Vakarų ir Šiaurės Europoje yra skiriamas neformaliojo švietimo sklaidai ir plėtrai. Pastaraisiais metais šia tema garsiai kalbama ir Lietuvoje – viešojoje erdvėje kyla vis daugiau diskusijų apie neformaliojo vaikų švietimo ir įvairių jo formų (tiek paties ugdymo turinio, tiek jo organizavimo bei pasiekiamų rezultatų ir finansavimo požiūriu) poveikį ir vertinimą.Laidoje dalyvauja: Valdas Jankauskas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius, Gintaras Steponavičius, Seimos narys ,buvęs švietimo ir mokslo ministras, Kęstutis Smirnovas, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys ir Mantas Bileišis, Mykolo Riomerio universiteto docentas.

[\/]

2017-04-04
Po 15 metų pertraukos šilumos ūkis iš privataus investuotojo „Vilniaus energija“ pagaliau sugrąžintas miesto žinion. Kas keisis?Laidoje dalyvauja Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ generalinis direktorius Mantas Burokas.  Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2017-03-31
Kaip ir visada, paskutinį mėnesio penktadienį mes gvildename santykių temą. Tęsiame atvirus pasikalbėjimus apie vyrus ir moteris ir apie tai, dėl ko dažniausiai lieka nepatenkinti partneriai? Ir kieno gi tai bėda? Kas trukdo mums ilgainiui būti laimingais?Studijos svečiai – psichologė Ramunė Murauskienė ir lektorius Vaidas Arvasevičius

[\/]

2017-03-30
Šių metų Jungtinių Tautų „Pasaulio laimės ataskaitoje“ Lietuva tarp 155 vertintų valstybių pakilo į 52 vietą. Per metus pasiektas nemažas progresas – pernai Lietuva buvo 60 vietoje. Dėl ko lietuviai jaučiasi vis laimingesni ir kas dar labiau galėtų padidinti jų laimės jausmą?Apie tai diskutuojame su „Swedbank“ vyriausiuoju ekonomistu dr. Nerijumi Mačiuliu ir Mykolo Riomerio universiteto dėstytoju, psichologu Gediminu Navaičiu. 

[\/]

2017-03-29
Neseniai vos nesubyrėjo valdančioji koalicija. Dėl miškų reformos. Pirmas rimtesnis klausimas ir valdžia pakibo ant plauko. Kažkaip susitarė. Kol kas neaišku, kas kam nusileido, bet pažadėjo, kad dar kurį laiką dirbs kartu. Tačiau signalai nerimastingi – jeigu pats pirmas darbas kiša koją koalicijai, tai kaip reikės vykdyti kitas reformas? Švietimo, biurokratijos mažinimo, kaip reikės taisyti darbo kodeksą, susitarti dėl sveikatos reformos?Laidos svečiai: „valstietis“ Tomas Tomilinas, socialdemokratas Juozas Olekas, konservatorė Rasa Juknevičienė, liberalas Eugenijus Gentvilas.  

[\/]

2017-03-28
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis ir Paulius Saudargas kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, prašydami įvertinti riziką, kurią, konservatorių nuomone, kelia nuo sausio įsigalioję pakeitimai, plečiantys atvejus, kada užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti. L. Kasčiūnas pranešime spaudai teigia, kad dėl nelygiavertės konkurencijos su trečiųjų šalių piliečiais gali mažėti už tokius pat darbus mokamas atlyginimas Lietuvos piliečiams. Be to, jis atkreipia dėmesį, kad net nemokant su darbo santykiais susijusių mokesčių, sveikatos sutrikdymo atveju komandiruojamam asmeniui vis vien būtų teikiama skubioji medicininė pagalba „Lietuvos mokesčių mokėtojų sąskaita“. „Komandiruojamam trečiosios šalies piliečiui nereikia leidimo dirbti, todėl nėra tinkamai įvertinama, ar tokios pačios kvalifikacijos darbų negali atlikti asmuo, registruotas Lietuvos darbo biržoje“, – taip pat pažymi L. Kasčiūnas.Laidoje dalyvauja Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, telefonu prisijungia Giedrius Surplys, Vidaus reikalų viceministras. 

[\/]

2017-03-24
Turbūt niekas nesiginčys, kad bet kurioje šalyje gali gimti labai talentingų ir genialių žmonių. Tai nepriklauso nei nuo šalies geografinės padėties, nei nuo šalies turtingumo, nei rasės. Mes žavimės pasaulinio masto dainininkais, aktoriais, režisieriais, rašytojais, dizaineriais. Žiniasklaidoje pateikiami žvaigždžių honorarai, rodomos jų vilos, jachtos, automobiliai. Talentingų, pripažintų žmonių gyvenimas tviska prabanga.Pažvelkime į Lietuvą. Kiek pažįstate mūsų žvaigždžių, kurioms už savo talentą būtų deramai atlyginta? Ar turime nors vieną aktorių milijonierių? Ar nors vieną milijoną susikrovė kas nors iš knygų rašymo? Gal turtingiausių žmonių sąraše regėjote nors vieną mūsų dizainerį? Gal Koršunovas, Vaitkus, Nekrošius, ar Varnas pro jus prašvilpė su ferariu? Gal žinote kokį laidų vedėją, kurio kontrakte puikuojasi šeši nuliai?Laidoje diskutuoja: psichologas Tomas Lagūnavičius, milijonų neuždirbęs rašytojas ir laidų vedėjas Giedrius Drukteinis, vis dar nesantis turtingiausiųjų žmonių dešimtuke dainininkas ir verslininkas Tomas Augulis. 

[\/]

2017-03-23
Europos Parlamentas siūlo dar ambicingesnius komunalinių atliekų tvarkymo tikslus nei Europos Komisija, su kuria Europos Sąjungos šalys narės šiuo metu derina žiedinės ekonomikos veiksmų planą ir priemones. Dėl to Vilniaus ir Kauno atliekų jėgainių projektai gali tapti rizikingesni.Seimo Aplinkos apsaugos komitetas taip pat daug dėmesio skiria žiedinės ekonomikos veiksmų plano bei energijos iš atliekų klausimams. Kas yra žiedinė ekonomika? Kokią įtaką ES priimami sprendimai gali turėti Lietuvai? Ar Europai ruošiantis žengti didelį žingsnį į priekį, sprendžiant atliekų antrinio panaudojimo klausimą, Lietuva nežengia atgal, planuodama atliekas deginti?Laidoje dalyvauja Aplinkos apsaugos viceministras Mindaugas Gudas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato direktorius Žaliajai ekonomikai Kęstutis Sadauskas.

[\/]

2017-03-22
Kovo 20-ąją prekyboje pasirodė knyga be pavadinimo, kurioje po jautrių interviu kruopščiai užrašytos ir perteiktos pusantrų metų rinktos nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos. Tikros, stiprios, nepakeistos, neanoniminės. Ši knyga dar kartą verčia susimąstyti apie tai, kas priveda žmones prie savižudybės, ar pakankamai valdžia, artimieji, visuomenė stengiasi, kad savo noru iš gyvenimo išėjusių žmonių būtų mažiau.Apie tai kalbamės su Seimo nariu Mykolu Majausku, psichiatru Jan Hilbig, knygos sudarytoja Elvyra Kučinskaite ir knygos herojumi, advokatu Justinu Jarusevičiumi.

[\/]

2017-03-21
Tūkstančiai moterų kasmet kreipiasi į teismus prašydamos priversti vaikų tėvus padėti išlaikyti jų bendras atžalas. Vien per praėjusius metus Lietuvos antstolių kontoroms pateikta beveik 4 200 naujų prašymų išieškoti vaikams priteistas išlaikymo išmokas priverstine tvarka. Išlaikymo išmokos priverstine tvarka šiuo metu išieškomos maždaug šimtui tūkstančių Lietuvos vaikų.Daugeliu atvejų išlaikymo išieškojimas tampa neįmanomas dėl tyčinio vengimo teikti vaikui išlaikymą: skolininkas slapstosi, nuolat keičia darbovietes ir gyvenamąją vietą, išvyksta į užsienį. Vaikų išlaikymo fondas alimentų negaunantiems vaikams pernai išdalijo beveik 14 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.Kaip geriau užtikrinti vaikams priteisto išlaikymo išieškojimą? Kaip mažinti galimybes nuslėpti pajamas? Kaip skiepyti visuomenės nepakantumą skolininkams, ypač – vengiantiems išlaikyti savo vaikus?Laidoje dalyvauja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė prof. Egidija Tamošiūnienė, Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narė antstolė Svetlana Kastanauskienė.

[\/]

2017-03-17
Ryškiausios socialinių tinklų žvaigždės savo auditorijos dydžiu lenkia ne tik rajonų laikraščius, bet ir ne vieną televizijos laidą. Jau nekalbant apie tai, kad ryškių žmonių pasisakymus čiumpa ir kitos žiniasklaidos priemonės. Atėjo laikas, kai kiekviena įžymybė turi po savo kanalą. Tačiau laidas ir žurnalistų straipsnius prižiūri redaktoriai, profesinės organizacijos ir etikos komisijos. O socialinių tinklų žvaigždės gali drąsiai šimtatūkstantiniam sekėjų ratui transliuoti siūlymus emigruoti iš Lietuvos, kalinių žargonu vadinti policininkus ar skleisti nepagrįstus gandus.Kuo panašūs ir kuo skiriasi socialiniai tinklai nuo žiniasklaidos? Ar jaučia tinklų žvaigždės atsakomybę už savo įrašus? Kaip socialiniuose tinkluose atskirti reklamą nuo faktų kalbame su Saugirdu Vaitulioniu, tinklaraštininku, žurnalistu, Mindaugu Lapinsku, viešųjų ryšių ekspertu, Skirmantu Malinausku, 15min.lt žurnalistu. 

[\/]

2017-03-16
Dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad Lietuvoje daugėja žiniasklaida nepasitikinčių gyventojų. Apklausos duomenimis, žiniasklaida dabar nepasitiki 27 proc. gyventojų, nors teigiamai ją vertina maždaug tiek pat apklausos dalyvių, kiek ir prieš mėnesį – 38 proc. (sausį – 39,5 proc.). Gruodį nepasitikinčių žiniasklaida buvo 19 proc., sausį – 23 procentai. „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys sako, kad vasario mėnesio nepasitikėjimo žiniasklaida rodiklis rekordiškai didelis, bet irgi išsako poziciją, kad visuomenės nepasitikėjimas žiniasklaida išaugo dėl valdančiųjų kritikos. Pasak jo, teigiamas žiniasklaidos vertinimas – 38-39 proc. „nėra mažas“.Pasak politologų,  per tuos du mėnesius buvo nemažai įvykių Lietuvos politiniame gyvenime, ir nemažai žiniasklaidos kritikos teko būtent tam tikrų dar vis mylimų politikų atžvilgiu, ir viena iš priežasčių, kodėl galėjo atsirasti pokytis – ta, kad tie žmonės, kurie simpatizuoja į valdžią neseniai patekusiems politikams, nėra patenkinti tuo, kad žiniasklaida kritiškai juos pateikia.Studijoje – Povilas Urbšys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, Monika Garbačiauskaitė, portalo delfi.lt vyr. redaktorė ir Tautvydas Mikalajūnas, portalo lrytas.lt vyr. redaktorius.

[\/]

2017-03-15
Prieš kelis mėnesius Vyriausybės komisija, vertinanti investicinių projektų įtaką Lietuvos nacionaliniam saugumui, pareiškė neigiamą nuomonę dėl didžiausio duomenų centro projekto vystymo Lietuvoje. Komisija rėmėsi Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma. VSD vadovas viešai teigė, kad grėsmės kyla dėl duomenų centro projektą vykdančios bendrovės akcininkų, tarp kurių yra Rusijos piliečių. Ir dėl neva galimybės duomenų centrą internetu sujungti su Rusija.Duomenų centro projekto vertė – apie 60 mln. eurų, ją vystanti bendrovė jau keliolika metų užsiima interneto tiekimu palydovais. Net aštuonerius metus ši bendrovė internetą tiekė NATO misijoms Irake ir Afganistane. Duomenų centre turėtų įsikurti milijardines apyvartas turinčios bendrovės iš Europos Sąjungos bei JAV.Kodėl tokie investuotojai tampa grėsme nacionaliniam saugumui? Ar Lietuva geba atpažinti realias grėsmes? Ar jomis tampa visos bendrovės, kurių akcininkai yra rusai? Ko reikia, kad tokie projektai taptų galimybe, o ne grėsme mūsų šaliai?Laidoje dalyvauja Vidmantas Tomkus, „Arcus Novus“ vadovas, duomenų centro projekto bendrasavininkas, Artūras Skardžius, Seimo Ekonomikos komiteto narys, Vytautas Bakas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Feliksas Kuliešius, kibernetinio saugumo ekspertas, Vilniaus universiteto docentas.

[\/]

2017-03-14
Apklausos rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojai šilumos kainas laiko neteisingomis. Jau porą metų skelbiama, kad Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių įgyvendinimas turėtų lemti šilumos kainų mažėjimą. Tačiau Vyriausybė vis dar neapsisprendžia, ar imsis užbaigti Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių projektus. Kas nutiks, jei šios jėgainės nebus pastatytos? Ar sumažės šilumos bei atliekų tvarkymo kainos gyventojams? Kieno privatūs interesai trukdo Lietuvai turėti atliekų deginimo jėgaines? Laidoje dalyvauja: „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas, Vilniaus savivaldybės administracijos vicemeras Valdas Benkunskas, Aplinkos ministerijos viceministras Mindaugas Gudas, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos kofederacijos prezidentas Martynas Nagevičius..  

[\/]

2017-03-10
Šeštadienį – Kovo 11-oji. Didelė šventė mums visiems. Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad viskas Lietuvoje blogai, kad reikia, anot Juozo Statkevičiaus, varyti iš čia. Kad čia tik korumpuoti politikai ir niekingi valdininkai. Nuolat verkiama, kad kainos kyla,  gyvenimas sunkėja, optimizmas senka.  Negi nebėra kuo didžiuotis?Studijoje – filosofas Vytautas Rubavičius, istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis ir politikos apžvalgininkas, signataras Mečys Laurinkus.

[\/]

2017-03-09
Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas, siekdamas balanso tarp medžiotojų ir žemės savininkų teisių, įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas. Įstatymo pataisomis siekiama sudaryti papildomas galimybes žemės ar miško savininkui tapti jo sklypuose medžiojančio medžiotojų kolektyvo nariu. Todėl įstatymo pataisose reikalavimas nuosavybės teise turėti ne mažiau kaip 100 ha keičiamas į 50 ha.Šiuo metu įstatymas numato, kad naujai sudaromi medžioklės plotų vienetai turi nesuardyti gretimų medžioklės plotų vienetų Iš galiojančio įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kuri leidžia nesilaikyti reikalavimo sudaryti sutartis su žemės sklypų savininkais. „Raginu nedviprasmiškai užtikrinti reikalavimą medžiotojams sudaryti sutartis su žemės sklypų savininkais. Labai tikiuosi, kad nugalės sveikas protas, o ne garsiųjų „ūsuotų bebrų“ interesai“, – teigė E.Gentvilas.Laidoje dalyvauja Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Šiaulių Medžiotojų Klubo „Tauro Ragas“ vadovas Artūras Čalutka.

[\/]

2017-03-08
Lietuvos moterys Europos Sąjungoje turi bene geriausius išsilavinimo ir kompetencijos rodiklius, kuriais lenkia ir mūsų šalies vyrus. Nepaisant to, moterys uždirba mažiau, o ši situacija, nors ir dedamos milžiniškos pastangos – negerėja jau daugybę metų. Kur slypi problemos? Studijoje – Seimo narė Rasa Juknevičienė, Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, „BZN start“ įkūrėja, verslininkė Živilė Baubonienė

[\/]

2017-03-07
Startuoja elektroninė registracija į mokyklas. Ji vyks nuolat, tėvams skubėti ir stovėti naktinėse eilėse prie mokyklų nereikia (kaip kad buvo nutikę Kaune ar Klaipėdoje). Kaip sekėsi tėvams per pirmąją savaitę registruotis? Kokie prioritetai nustatyti priėmimo į mokyklas tvarkoje? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškosime kartu su Vilniaus miesto vicemeru Valdu Benkunsku ir Kultūros švietimo ir sporto komiteto pirmininku Vytautu Mitalu.

[\/]

2017-03-03
Neseniai savo „Facebook“ paskyroje pyktį išliejo Juozas Statkevičius. Įraše dizaineris tikina, kad jau planuoja emigruoti ir ragina jo pėdomis pasekti ir kitus. „Nesunku pastebėti, kad maistą perkame Lenkijoje, dirbame Norvegijoje, Anglijoje. Atostogos – Ispanijoje, Turkijoje. Jaunimas mokosi pasaulyje – visur! Tai kam ta mūsų Lietuva? Kad Seimo narius išlaikytume, kurie priverstinai išvaro emigracijon? Tema apmąstymams. Aš 100 proc. už emigraciją“, – savo įraše teigė Juozas. Anot jo, Nepriklausomoje Lietuvoje jis nemato teigiamų pokyčių: „25 metai, kaip laisvi, o jokių pasikeitimų! Tik į blogąją pusę! Vien pažadai ir tušti, beverčiai žodžiai! Bloga! Dar kartą mąstau lėkt iš čia! Iš šalies, kur nacionalinis patiekalas – kitas lietuvis! Geriau mylėti tą Lietuvą iš toli, iš šalies, kur gali uždirbti ir užsidirbti, kur šilta ir iš pensininkės mamos niekas neatims pinigų (ir vietoje 50 atimtų grąžins tik keturiolika). Trūksta žodžių, nieko, reikia imtis veiksmų – krauti lagaminą, nieko čia nebus! Ir Jums patariu! Varome iš čia! Nes ateis laikas, kai neišleis! Varom!“.Dainininkas Selas taip pat pasisakė apie Tėvynę poilsiaudamas užsienyje. „Facebook“ jis išsakė nuomonę apie dabartinę situaciją Lietuvoje ir pristatė Maldyvų dovanojamus malonumus. „Kam Lietuva, pilkas dangus, depresija, nežmoniškos kainos ir alkoholis, kai yra Tailandas, spalvos, šiluma, jūra, sportas ir šviežias kokosas už 2 litus. Greitai Lietuvoje liks tik deputatai, teisėjai ir policininkai. Vieni priiminės nesąmoningus įstatymus, kiti persekios, o kiti – teis. Galėsit p**t vieni kitus iki apsi****mo“, – „Facebook“ rašė skandalistas.Laidoje apie tai, ar dera žinomiems žmonėms pilti pamazgas ant Lietuvos, diskutuoja rašytojas Giedrius Drukteinis ir politikas, TV prodiuseris Kristupas Krivickas.

[\/]

2017-03-02
Ar gali būti Trišalė taryba galutinių sutarimų dėl Darbo Kodekso formuluotės vieta? Kiek objektyviai ir plačiai jos suformuoti sprendimai atspindi dirbančiųjų ir darbdavių interesus?Ar dabartinės sudėties Trišalė taryba su galimai darbdavių atstovų persvara turi galimybę lygiaverčiai ginti ir darbuotojų interesus? Kokie esminiai Darbo Kodekso pakeitimai yra tas rankinis stabdis, sustabdęs liberalių darbo santykių įteisinimą ir ko jam trūksta, kad darbuotojai ir darbdaviai iš tiesų bent teoriškai turėtų proporcingas derybines galias?Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio valdybos narė Rasa Žemaitė, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

[\/]

2017-03-01
Vilniaus miesto savivaldybė ketina pradėti vykdyti daugiabučių namų administravimo veiklą, šias funkcijas perduodama savo įmonei „Grinda“. Savivaldybė praėjusių metų pabaigoje paskubomis įtraukė „Grindą“ į administratorių sąrašą, tokiu būdu bandydama apeiti Seimo priimtas konkurencijos įstatymo pataisas, kurios įsigaliojo tik nuo šių metų pradžios. Ar tokiu būdu savivaldybė nepažeidžia konkurencijos ir laisvosios rinkos nuostatų?Laidoje – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, advokatas Andrius Iškauskas, Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

[\/]

2017-02-28
Pastaruoju metu ko ne garsiausiai žiniasklaidoje skamba planuojama šalies miškų ūkio pertvarka, kuri jau supriešino ne tik miškininkus ir reformatorius, bet net įskėlė nesantaikos kibirkštį ir tarp valdančiųjų politikų. Naują kadenciją pradėję Seimas ir Vyriausybė reformų vėzdu užsimojo beveik visose valstybės gyvenimo srityse. Ir jei kai kur sistemos perkrovimai senokai brendo iš vidaus, tai miškų ūkis, kasmet demonstruojantis pelningos veiklos rezultatus, naujosios valdžios planus pasitiko sutrikęs ir pasimetęs. Maža to, pasijuto aukščiausių valstybės pareigūnų apšmeižti, išvadinti sovietmečio paveldu ir paversti savo tėvynės priešais, nenorinčiais permainų ir geresnio gyvenimo. Tai kas iš tiesų slypi už miškų reformos šydo? Laidoje diskutuoja Aplinkos viceministras Martynas Norbutas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius, Kauno miškų urėdas Saulius Lazauskas.

[\/]

2017-02-24
Ar normalu, jei įsipareigojęs vyras internetu bendrauja su kitomis  moterimis? Ar normalu, kad žmona nedaro savo vyrui pusryčių? Ar normalu, kai vyras nepasisako, ką ir kada veikia? Ar normalu, kad įsipareigojusi moteris turi draugų-vyrų ir susitinka su jais be savo išrinktojo? Kaip ir kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį, taip ir šį, „Žinių radijo“ eteryje bendrausime su psichologe, lektore, trijų vaikų mama Ramune Murauskiene ir lektoriumi, santykių šeimoje konsultantu, trijų vaikų tėvu Vaidu Arvasevičiumi.

[\/]

2017-02-23
Diskutuoja Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas prof. dr. Boguslavas Gruževskis.

[\/]

2017-02-22
Žiniasklaida pastebi, kad neseniai nuvilniję Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko posto dalybos netikėtumų nepateikė. Konservatorių partijos vairą ir toliau laikys Gabrielius Landsbergis, kuris šią poziciją išsikovojo dar pirmame rinkimų ture. Kiek kitoks scenarijus laukia valdančiojoje koalicijoje esančios socialdemokratų partijos. Šiuo metu į šią poziciją kandidatuoja 8 politikai, kuris neišvengiamai keis partijos braižą – dabartinis partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius rinkimuose nekandidatuoja.Į partijos pirmininko postą kandidatuoja europarlamentaras Zigmantas Balčytis, Seimo nariai Mindaugas Bastys, Artūras Skardžius ir Andrius Palionis, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, buvę parlamentarai Mantas Varaška ir Kristina Miškinienė.Laidoje diskutuoja socialdemokratas Algirdas Sysas, socialdemokratas Gintautas Paluckas ir Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius.

[\/]

2017-02-21
Gąsdinimas, atskyrimas ir kiti vaiko laisvę apribojantys veiksniai žaloja ne tik emocinę, bet ir fizinę jo sveikatą ir raidą. Tai vyksta kiekvieną dieną į teisinius konfliktus įsivėlusiose šeimose. Bet smurto prieš vaikus mažinimą deklaruojanti valstybė kol kas tik skėsčioja rankomis, kai antstoliai klausia: kaip surasti ir pasitelkti reikiamos kvalifikacijos psichologą, kuris tėvams padėtų spręsti konfliktus nemanipuliuojant vaiku.Laidoje dalyvauja: Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė Inga Karalienė, Žeknienės, Žiužnienės ir partnerių advokatų kontoros advokatė Jurgita Žiužnienė.

[\/]

2017-02-17
Laidoje diskutuoja rašytojas, filosofas Vytautas Rubavičius, žurnalistas, istorikas Vidmantas Valiušaitis ir politikos apžvalgininkas, signataras Mečys Laurinkus.

[\/]

2017-02-15
Studijoje – Vilniaus savivaldybes administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.  Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė. 

[\/]

2017-02-14
Antradienį iš Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų sudaryta Trišalė taryba derėjosi dėl diskutuotinų su darbo tarybų ir profesinių sąjungų kompetencijomis susijusių sustabdytojo naujojo Darbo kodekso nuostatų. Tačiau sutarimo dėl daugelio jų rasti nepavyko.Laidoje diskutuoja Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.

[\/]

2017-02-10
Savaitgalį vyks TS-LKD partijos pirmininko rinkimai. Kuria kryptimi turi eiti konservatorių partija, kokį kelią – liberalesnį ar labiau konservatyvų – turi rinktis partija, kad laimėtų kitus rinkimus?Laidoje dalyvauja kandidatai į partijos pirmininkus Gabrielius Landsbergis, Žygimantas Pavilionis, Mykolas Majauskas, Paulius Saudargas.

[\/]

2017-02-09
Daugiabučių namų savininkų bendrijos (DNSB) neretai tampa verdančiu nesutarimų katilu, kuriame sukasi bendrijų pirmininkai, administratoriai ir į kelias skirtingas puses tempiami gyventojai. Beveik visada atsiranda nepatenkintųjų bendrijų pirmininkų ar administratorių darbu, raginančių kitus gyventojus palaikyti vieną ar kitą pusę. Kartais, tokie veiksmai lydimi gražių norų - išvaduoti bendrijas nuo nesąžiningų vadovų, tačiau neretai ir pastarieji tampa senų nuoskaudų ar neapykantos taikiniais.Ekspertai teigia, kad situacijų, kai vieni daugiabučio gyventojai nori steigti bendriją, o kiti tam priešinasi Lietuvoje – begalės.Laidoje dalyvauja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, „Civinity“ įmonių grupės Lietuvos regiono vadovas Nerijus Šarauskas, Daugiabučių namų savininkų bendrijos L. Asanavičiūtės g. 4 pirmininkas Vaidas Trečiokas.

[\/]

2017-02-08
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) duominuojamoje Seimo valdyboje pasiūlyta idėja apriboti asocijuotų struktūrų atstovų galimybes lankytis parlamente. , Laidoje diskutuoja LVŽS narys Povilas Urbšys, Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius.

[\/]

2017-02-07
Laidoje diskutuoja advokatas Justas Vilys, Vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius, Profesinių sąjungų konfederacijos Generalinė sekretorė Janina Matuizienė ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

[\/]

2017-02-03
Neseniai per šalį nusiritęs LVŽS skandalas apnuogino silpnąją šios partijos pusę – viešuosius ryšius. Politikai visaip stengėsi išsisukti nuo tiesioginių atsakymų, vengė paaiškinimų. Atrodo, išsirutuliojusi iš menko faktelio, viešųjų ryšių krizė vis giliau ir giliau ėmė klampinti partijos vadovus. Smuko partijos reitingai, partijos pirmininkas atsitvėrė tylos siena ir panašu, kad visą žiniasklaidą paskelbė savo priešais. Kaip teisingai išbristi iš tokių situacijų, ar apskritai įmanoma iš tokios balos išbristi sausam?Laidoje diskutuoja viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, politikos apžvalgininkas Linas Kontrimas ir žmogaus elgesio vertintojas, rašytojas Giedrius Drukteinis.

[\/]

2017-02-02
Kaip ten bebūtų, Seimas yra tautos atstovybė. Vien jau pati atstovavimo sąvoka tarsi reiškia, kad į Seimą gali būti išrinktas bet kas, kas geriausiai atstovaus vienos ar kitos žmonių grupės interesams. O ką reiškia atstovauti? Kas gali atstovauti? Ar atstovauti visuomenei ir valdyti valstybę – tas pats? Kokių įgūdžių reikia norint valdyti valstybę?Laidoje diskutuoja Seimo narė, ekonomistė  Aušra Maldeikienė ir Seimo narys, politologas Tomas Tomilinas.

[\/]

2017-02-01
Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 10 tūkstančių rizikos šeimų, kuriose auga 18 664 vaikai. Praėjusiais metais smurtą patyrė per 2 tūkstančius vaikų. Iš viso globa yra nustatyta daugiau kaip 9 tūkstančiams, iš jų globos įstaigose auga daugiau kaip 3 tūkstančiai vaikų, kiti – šeimose ir šeimynose. Pernai buvo įvaikinti 78 vaikai.Laidoje diskutuoja „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė, „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė ir „Žiburio fondo“ vadovė Kristina Stepanova.

[\/]

2017-01-31
Sprendžiant šiuolaikinės Lietuvos visuomenės problemas, bendradarbiavimas tarp institucijų tampa gyvybiškai svarbus. Daugėjant socialiai remtinų šeimų, būtinas didesnis dėmesys socialinių darbuotojų ir medikų bendradarbiavimui. Socialinio darbuotojo veikla vaikų medicininėje reabilitacijoje – viena iš galimo bendradarbiavimo sričių. Medikų ir kitų specialistų pagalba socialiniam darbuotojui, siekiant ne tik pagelbėti identifikuojant socialiai remtiną vaiką, kuriam būtina medicininė reabilitacija, tačiau ir įveikiant biurokratinius barjerus bei mažinant socialinę atskirtį – geras tokio bendradarbiavimo pavyzdys.Laidoje diskutuoja VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys ir fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rasa Vengalienė, VšĮ Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja doc. dr. Akvilė Virbalienė ir Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros lektorė Aurelija Žebrauskaitė.

[\/]

2017-01-27
Kodėl mes vieni kitus erziname? Kodėl vyrams nepatinka tam tikros moterų savybės? Kodėl moterys išgyvena dėl tam tikrų vyrų savybių? Kodėl labiausiai pykstame ant pačių artimiausių, o kitų partneriai atrodo vos ne idealūs?Vyrai išgirs, kokių 10 dalykų nepakenčia moterys. Moterys išgirs, kokių 10 dalykų nepakenčia vyrai. Geriausia žinia, kad laidos svečiai teisins ir aiškins bei mokys suprasti. Kad tik būtų lengviau gyventi.Kaip visada, paskutinį mėnesio penktadienį mes kalbamės su psichologe, straipsnių autore, lektore Ramune Murauskiene ir psichologu, lektoriumi, gyvenimologijos žinovu Vaidu Arvasevičiumi.

[\/]

2017-01-26
Prieš keletą dienų aukščiausi šalies pareigūnai, verslininkai ir politikai tarėsi, kaip privilioti į Lietuvą Teslą ir jos įkūrėjo Elono Musko planuojamą Europoje statyti Gigafabriką. Ar šios svajonės kada nors išsipildys?Laidoje diskutuoja verslininkas Vladas Lašas, „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas, buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius.

[\/]

2017-01-25
Paskaičiuota, kad vienas žmogus per metus vidutiniškai išmeta 318 kilogramų atliekų, iš kurių net 70 kilogramų sudaro maisto (vadinamosios biologiškai skaidžios) atliekos. Jos yra labiausiai taršios ir daugiausiai sveriančios iš visų atliekų rūšių, todėl Skandinavijoje būtent jos pirmiausiai buvo pradėtos atskirti nuo bendrų atliekų. Tuo tarpu, pavyzdžiui, plastiko atliekos pradėtos atskirti tik pernai. Suomijoje jau nuo 2012 metų visi namai, kuriuose yra daugiau nei 10 butų, privalo turėti įrengtą atskirą bio atliekų konteinerį. Laidoje diskutuoja Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, UAB „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė, Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

[\/]

2017-01-24
Prieš įsigaliojant įstatymų pakeitimams, žiniasklaidoje mirgėjo pranešimų apie neblaivius vairuotojus, buvo prognozuojama, kad nuo sausio 1 d. jie bus sodinami už grotų. Šiuo metu diskusijos viešojoje erdvėje keičiasi: realių laisvės atėmimo bausmių neblaiviems vairuotojams trokštantieji nusivilia, nes įstatymų pažeidėjai baudžiami švelnesnėmis bausmėmis, klausimų kelia tokiose bylose taikomas laidavimas, vieni teisėjai nusprendžia automobilius konfiskuoti, kiti – ne, vieni skiria griežtesnes nuobaudas, kiti – švelnesnes. Kodėl teismų sprendimai pakankamai skirtingi? Kas lemia skirtumus?Laidoje diskutuoja Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas, Seimo narys Stasys Šedbaras ir advokatas Karolis Rugys.

[\/]

2017-01-20
Leidinyje „Journal of Social and Clinical Psychology“ publikuotas naujausias tyrimas rodo, kad valandų valandas per dieną feisbuke praleidžiantys žmonės gali susirgti depresija, tikina Hiustono universiteto mokslininkai.Pagrindiniu negatyviu faktoriumi tapo toks psichologinis fenomenas, kaip „socialinis palyginimas“. Vartotojai lygina savo gyvenimo įvykius su tais, kurie matomi jų draugų profiliuose.Laidoje diskutuoja psichologas Tomas Lagūnavičius ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2017-01-19
Vienas ukrainiečių žurnalistas per privatų pokalbį paprašė J. Bideno pasakyti, kaip jis įsivaizduoja Ukrainos ateitį, kai Jungtinėms Valstijoms vadovaus D. Trumpas. Į tai viceprezidentas tik nusišypsojo ir atsakė: „Viltis padeda gyventi.“D. Trumpas sudrums pasaulio stabilumą labiau nei bet kuris kitas jo pirmtakas. Taip atsitiks dėl paviršutiniško jo politikos suvokimo ir lengvabūdiško požiūrio, taip pat dėl nenoro įsiklausyti į 16-os specialiųjų tarnybų išvadas.Stabilumas pasaulio politikoje įmanomas tik nusistovėjus galių pusiausvyrai arba įsivyravus hegemonijai, rašo „Die Welt“ publikacijos autorius. Šiandienos situacijai nėra būdinga nei viena, nei kita ir tuo naudojasi ne vien Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.Laidoje diskutuoja portalo „Delfi“ politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas ir Seimo narys, diplomatas Žygimantas Pavilionis.

[\/]

2017-01-18
Trišalė taryba, kurioje dirba profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės atstovai, antradienį pradėjo iš naujo svarstyti naująjį Darbo kodeksą. Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, jog diskusijos dėl ginčytinų kodekso straipsnių bus baigtos iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10-ąją, kad joje kodeksas būtų priimtas ir liepos 1 dieną įsigaliotų.Laidoje dalyvauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, teisininkas, socialinio modelio rengimo darbo grupės vadovas Tomas Davulis ir Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

[\/]

2017-01-17
Laidoje diskutuoja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė Inga Karalienė, Teisingumo viceministras Justas Pankauskas, Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių licencijavimo poskyrio vadovas Arvydas Adamonis ir Advokatų kontoros „AAA Law“ partneris, advokatas Andrius Iškauskas.

[\/]

2017-01-13
Laidoje diskutuoja politikos apžvalgininkas Vladimiras Laučius, signataras, diplomatas Vytautas Plečkaitis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

[\/]

2017-01-12
Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siūlo sugriežtinti bausmes už didelio masto mokesčių vengimą.Laidoje diskutuoja Seimo narys Andrius Kubilius, vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė ir verslininkė Nijolė Uinskienė.

[\/]

2017-01-11
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį surengė pasitarimą dėl vaikų paėmimo iš rizikos šeimų, įvaikinimo skatinimo.Pasak prezidentės spaudos tarnybos, su ekspertais aptariama, kokių papildomų priemonių būtina imtis, siekiant užtikrinti rizikos šeimose augančių vaikų saugumą, padidinti tėvų ir institucijų atsakomybę, paspartinti globos bei įvaikinimo procesus, kad būtų kuo greičiau sustabdytos tragedijos, kuriose dėl suaugusiųjų smurto ir atsakomybės stokos kenčia daugybė vaikų.Laidoje diskutuoja Seimo narys, konservatorius Mykolas Majauskas, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė.

[\/]

2017-01-10
Valstybinis turizmo departamentas praėjusių metų pabaigoje pristatė naują Lietuvos kultūros ir gamtos paveldą reprezentuojantį prekės ženklą: koncepciją, logotipą ir šūkius. Esminiu šalies turizmo rinkodaros akcentu pasirinktas šūkis „Lithuania. Real is beautiful“ – „Lietuva. Grožis tikrume“.Kaip galetų atrodyti Lietuvos prekinis ženklas?Laidoje diskutuoja Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, Viešosios įstaigos „Go Vilnius“ vadovas, politologas Darius Udrys, Valstybinio turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

[\/]

2017-01-06
Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ spalio 25-lapkričio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, spalį 37 proc. apklaustų 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o šeši iš dešimties – 62 proc. – apklaustųjų nurodė, kad reikalai šalyje blogėja.Laidoje diskutuoja psichologas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Gediminas Navaitis ir filosofas, rašytojas Vytautas Rubavičius.

[\/]

2017-01-05
Lietuvoje veikia keliasdešimt organizuotų nusikalstamų grupuočių, po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio pranešė generalinis policijos komisaras Linas Pernavas. Anot jo, norint kovoti su gaujomis būtina įteisinti galimybę civiliniu būdu konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą. „Turime kalbėti apie tai, kad tie įrankiai, kuriuos mes turime, aš manau, kad yra išsisėmę. Organizuotas nusikalstamumas prisitaiko, keičiasi ir šiandien dienai, jau keletą metų yra dirbta ir džiaugiuosi, kad palankiai vertina mūsų iniciatyvas, o mes kalbame apie naują organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą ir vieną pagrindinių normų – civilinį turto konfiskavimą“, – sakė komisaras.Laidoje diskutuoja Seimo narys Vitalijus Gailius, kriminalinių knygų autorius Dailius Dargis, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Anžejus Roginskis.

[\/]

2017-01-04
Pastebima, kad per paskutinius ketverius metus Lietuvoje pajamų nelygybė išaugo: atskirtis tarp turtingųjų ir vargingai gyvenančių tik auga. Tai kas Lietuvoje galėtų jaustis viduriniosios klasės atstovais?Laidoje diskutuoja SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Socialinių mokslų daktaras Teodoras Medaiskis, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius.

[\/]

2017-01-03
Atėjo Naujieji metai. Kokie jie gali būti?Diskutuoja 15min apžvalgininkas Marius Jokūbaitis, Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Vytautas Dumbliauskas.

[\/]

2016-12-30
Paskutinį metų penktadienį vyrų ir moterų santykių ekspertų klausime: ar metams baigiantis verta reziumuoti nugyventus metus? Ar metams prasidedant verta tikėtis naujo gyvenimo?Laidoje kalbamės su 3 vaikų mama, lektore, psichologe Ramune Murauskiene ir 3 vaikų tėčiu, lektoriumi, psichologu Vaidu Arvasevičiumi.

[\/]

2016-12-29
Naujai valdžiai pasirinkti reformų tempą nelengva – ryžtingesniam elgesiui tučtuojau bus priklijuota „naktinių reformų“ etiketė, uždelsk – apžvalgininkai išjuoks, kad koalicijos vadai nesugeba apsispręsti. Bet akivaizdu, kad po kelių mėnesių pasitikėjimo langas valdantiesiems greitai pasibaigs ir tauta pareikalaus rezultatų čia ir dabar. O jei pamąstyti racionaliai – kiek laiko turėtume duoti valdantiesiems įgyvendinti reformas? Kada būtų mandagu pradėti reikalauti rezultatų? Ir kodėl taip paprasta kalbėti apie gražią ateitį, o taip sunku ją kurti? Diskutuoja viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Virgis Valentinavičius ir Lietuvos valstiečių iš žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas.

[\/]

2016-12-28
Neseniai portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė rašė:„Valstiečiai“ per pirmuosius valdymo mėnesius priskaldė tiek ir tokių skirtingų malkų, kad peršasi viena išvada – juos reikėtų stebėti tik dar įdėmiau. Ir ypač norisi juos stebėti po to, kai žiniasklaidai jie mėgina apriboti galimybę kritikuoti politikus. Žinoma, dalį „valstiečių“ keistenybių, tokių kaip iš anksto neapgalvotos ir neargumentuotos kalbos apie vienkartinių puodelių apmokestinimą, galima nurašyti tiesiog asmeninėms ministrų iniciatyvoms ar įsitikinimams, tačiau Pagalbinio apvaisinimo įstatymo ar Civilinio kodekso pataisos kelia rimtą susirūpinimą.“Laidoje diskutuoja Seimo narys, konservatorius Andrius Kubilius, „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė ir Lietuvos vlastičių ir žaliųjų sąjungos narys Povilas Urbšys.

[\/]

2016-12-27
Seimo Kultūros komitetas ir paskirtoji kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson į sukritikavo kadenciją baigusios Vyriausybės parengtą valstybės šimtmečio minėjimo planą.Komiteto pirmininkas „valstietis“ Ramūnas Karbauskis teigė pasigendąs šimtmečio minėjimo vizijos, siekio, kad šventėje dalyvautų visi gyventojai. Paskirtoji ministrė tvirtino, kad negalima į programą įtraukti stadiono statybos ar aikštės rekonstrukcijos.Laidoje diskutuoja Seimo Kultūros komiteto vicepirmininkas Arūnas Gėlūnas, Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas, politikos mokslų daktaras Darius Udrys.

[\/]

2016-12-23
Ar tikrai piniguose laimė? Ir kiek jų reikia turėti, kad iš tikrųjų būtum laimingas?Laidoje diskutuoja žmonių elgesio ekspertas Giedrius Drukteinis ir psichiatras Linas Slušnys.

[\/]

2016-12-22
ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais Lietuvos bendrą pajamų nelygybės dydį atspindintis Gini indeksas sudarė 37,9, kur 0 reiškia visišką lygybę, o 100 – visišką nelygybę. Per pastarąjį dešimtmetį indeksas šiek tiek svyravo: po 2008 metų pasaulinės finansų krizės padidėjo, tarp 2010 ir 2012 – sumažėjo, o vėliau vėl ėmė kopti viršun. Tačiau per visą laikotarpį jis buvo didesnis už ES vidurkį.Naujausiais duomenimis, Gini indeksas Lietuvoje buvo mažesnis tik už Serbijos, kur jis siekė 38,2. Visose kitose Europos šalyse pajamų nelygybė buvo mažesnė. Sauliaus Skvernelio Vyriausybės programoje tvirtinama, kad Lietuvoje bus pradėta įgyvendinti veiksminga skurdo įveikimo politika. „Bus įgyvendinamos aktyvios skurdo ir socialinės atskirties mažinimo priemonės, Lietuvos socialinės atskirties ir pajamų nelygybės indeksą artinant iki ES šalių vidurkio“.Laidoje diskutuoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Seimo narys Rimantas Dagys.

[\/]

2016-12-21
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio rytą susitiko su teisininkais, ekspertais, žiniasklaidos savivaldos institucijų atstovais bei žurnalistais aptarti Seimo priimtų Civilinio kodekso pataisų. Seime gruodžio 8 d. priimtomis nustatyta, kad už asmens garbės ir orumo įžeidimą bet kokia forma bus galima reikalauti turtinės ar neturtinės kompensacijos teismo keliu. Parlamentarai taip pat išbraukė išimtį, numatančią atleidimą nuo civilinės atsakomybės paskleidus tikrovės neatitinkančią informaciją apie viešą asmenį, jei informacijos skleidėjas įrodo, kad tokiais savo sąžiningais veiksmais siekė supažindinti visuomenę apie asmens visuomeninę ar valstybinę veiklą ar su pačiu asmeniu.Laidoje diskutuoja 15min žurnalistas Skirmantas Malinauskas, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgelė, Seimo narys Kęstutis Masiulis.

[\/]

2016-12-20
Kalbėsime apie įstatymo pataisas, kuriomis siekiama iki 2020 metų suvienodinti alaus, vyno ir spirito apmokestinimą. T.y. akcizą alui padidinti 5,4 karto, vynui bevei pusantro

[\/]

2016-12-16
Kodėl žmogus renkasi skursti? Kiek valstybė turi kištis į tokį pasirinkimą?Laidoje diskutuoja psichologas Tomas Lagūnavičius, filosofas Vytautas Rubavičius, apžvalgininkas Linas Kontrimas.

[\/]

2016-12-15
Per 20 metų Seimas vis dar nepasiruošęs svarstyti adekvačią vaikų apsaugą įtvirtinančio įstatymo, eilinio varianto svarstymas prasidės tik pavasarį, ir – kaip rodo mano 13 metų patirtis – užtruks dar ilgai. Bet vaikai žalojami ir žudomi šiandien, vaiko teisių apsaugos specialistai ir netgi teisėsaugos pareigūnai skundžiasi neturi juodu ant balto parašyto smurto apibrėžimo ir draudimo šiandien, todėl mes apeliuojame į Seimo sąžinę ir žmogiškumą.Laidoje diskutuoja Seimo narė Dovilė Šakalienė, Lietuvos tėvų forumo atstovas, psichologas Andrius Atas, psichologė Aušra Kurienė, Seimo narys Mykolas Majauskas.

[\/]

2016-12-14
Sakoma, kad visuomenės nuomonės apklausų paskirtis – padėti priimti teisingiausią sprendimą. Bet skirtingos apklausos dažnai rodo skirtingą gyventojų nuomonę. O kartais – netgi visai priešingą. Kuo tada paskliauti?Ar iš viso verta pasitikėti apklausomis, kai reitingų favoritai po rinkimų tampa autsaideriais? Arba kai du neseniai atlikti tyrimai tą pačią teisinę profesiją paskelbia turinčią ir labai didelį gyventojų pasitikėjimą, ir labai mažą?Ką visa tai reiškia? Gal apklausų dalyviai meluoja išsijuosę? O gal metas prisiminti sociologų taisyklę „Ko paklausi, tą ir gausi“ ir pakalbėti apie sociologijos etiką?Laidoje diskutuoja tyrimų, konsultacijų ir mokymų kompanijos „Thinking organisations“ psichologė konsultantė, socialinės ir asmenybės psichologijos lektorė, Lietuvos psichologų sąjungos narė Rima Kratavičienė, žurnalo „Valstybė“ vyriausiasis redaktorius Eduardas Eigirdas, ryšių su visuomene agentūros „Opinio“ direktorius Arūnas Armalis, žurnalistas Benas Rupeika.(dnaindia.com nuotr)

[\/]

2016-12-13
Europos Komisija yra patvirtinusi žiedinės ekonomikos kūrimą skatinantį dokumentų rinkinį, kuriuo siekiama, kad esami gamtos ištekliai būtų naudojami kuo taupiau, išmesta kuo mažiau atliekų, o produktui pasenus ar sugedus, jo pagaminimui panaudotas medžiagas panaudoti naujiems gaminimas. Kaip sekasi Lietuvoje mažinti į sąvartynus patenkančių atliekų kiekius, kur reikėtų pasitempti.Laidoje diskutuoja Aplinkos ministerijos atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, Regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidentas Algirdas Reipas, Lietuvos geologijos tarnybos Taršos poveikio vertinimo poskyrio vedėja Rasa Radienė, „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius Nerijus Rasburskis.

[\/]

2016-12-09
Jei koks marsietis šiandien nusileistų Lietuvoje – nustebtų. Gyvenimas virte verda – riedame nuo skandalo iki skandalo. Atrodo, Lietuvoje nėra kitų problemų, kaip nepaskirto ministro promilės, sakinys iš Seimo narės disertacijos ar seno-naujo apvaisinimo įstatymo tvirtinimas.Laidoje diskutuoja viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius, žurnalistas, politikas Kristupas Krivickas.

[\/]

2016-12-08
Per pasaulį ir Europą nusirito rinkimų banga. Kiekvieną  kartą, kai Europa dėl ko nors balsuoja, užvaldo nerimo jausmas. Ką dar sugalvos, ką išrinks rinkėjai?Diskutuoja Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė, Seimo narys Laurynas Kaščiūnas, politikos mokslų daktaras Darius Udrys.

[\/]

2016-12-07
Liberalų sąjūdžio lyderis Vilniaus meras Remigijus Šimašius neigiamai vertina valstiečių-žaliųjų ketinimus Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas perkelti į Kauną. Tai esą nebus ekonomiškai efektyvu. 

[\/]

2016-12-07
Pokalbis apie Vilniaus kitąmet laukiančias naujoves, kitų metų savivaldybės biudžeto gaires ir kitus klausimus su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė

[\/]

2016-12-06
Pastarųjų dienų skandalai formuojant valdžią rodo, kad politikoje skaidrumas tampa vis didesne vertybe.Laidoje diskutuoja Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Virgis Valentinavičius, politikos apžvalgininkas Tomas Dapkus, Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas.

[\/]

2016-12-02
Neseniai naujasis premjeras, kalbėdamas apie tai, kas galėtų išspręsti jaunosios kartos nedarbo problemas, sakė maždaug taip: sutvarkykime švietimą ir nedarbo problemos išsispręs. Bet ar tikrai? Ar tikrai, sutvarkius švietimą, suteikus jaunam žmogui galimybę gauti gerą išsilavinimą, užtikrinus mokslo prieinamumą ir kokybę, viską išspręsime. Ar galima pasakyti, kas ir kam yra geriausias išsilavinimas, ir kokio išsilavinimo reikia augančiai kartai. Ar tai bus profesinis lavinimas, ar humanitarinis aukštasis mokslas, o gal IT specialybės? Net ir geras išsilavinimas negarantuoja, kad jaunimas dirbs.Laidoje diskutuoja Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos Apskritojo stalo vadovas Aistis Ramanauskas, LIJOT prezidentas Mantas Zakarka, verslininkas, GetJar įkūrėjas Ilja Laursas.

[\/]

2016-12-01
Pastaruoju metu daug kalbama apie viešojoje erdvėja pasirodžiusį Lietuvos darbdavių konfederacijos siūlymą raštiškai įsipareigoti didinti darbuotojų atlyginimus. Tai siejama su noru išlaikyti nepakitusį naująjį Darbo kodeksą, kurio įsigaliojimą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai žada pristabdyti pusei metų. Ar toks susitarimas įmanomas? Viešoje erdvėje gausu vienas kitam prieštaraujančių vertinimų bei komentarų. Ar įmanoma Lietuvoje, kad darbdaviai laisvanoriškai didintų atlyginimus?Laidoje dalyvauja Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius prof. dr. Boguslavas Gruževskis, Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis.

[\/]

2016-11-30
Šį rudenį atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai gali nustebinti. Lietuvoje antstoliais pasitiki 64 proc. gyventojų. Jei reiktų susigrąžinti seniai neatgaunamą skolą, 58 proc. apklaustųjų pasinaudotų antstolių pagalba.Kas lemia tokį aukštą pasitikėjimą antstoliais? Ar gali būti gerai vertinami antstoliai šalyje su puse milijono skolingų žmonių? O gal griežta antstolio ranka mums asocijuojasi su užtikrinta atsiskaitymų drausme?Laidoje diskutuoja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė, antstolė Inga Karalienė, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas, Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto profesorius prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

[\/]

2016-11-29
Atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra Lietuvoje atsidūrusi ambicijų ir racionalumo kryžkelėje. Klausimas, kuria kryptimi pasukti, į kuriuos atsinaujinančius resursus investuoti, strategiškai svarbus ne vien energetikos sektoriui, bet ir visos šalies ekonomikai bei konkurencingumui. Kam – vėjui, saulei, upėms, biokurui ar atliekoms – verta teikti pirmenybę? O gal įmanoma visus šaltinius įdarbinanti diversifikuota strategija?Laidoje diskutuoja „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius Nerijus Rasburskis, LITBIOMA asociacijos vadovas Virginijus Ramanauskas, KTU docentas, energetikos ekspertas Valdas Lukoševičius.

[\/]

2016-11-25
Santykiai su uošviais - labai svarbi mūsų šeimyninio gyvenimo dalis. Kaip juos gerbti, kai pastebime jų norą reguliuoti ir kontroliuoti mūsų šeimos gyvenimo eigą. Kur riba tarp mūsų ir uošvių vertybių. Kaip išlaikyti bendradarbiavimo dvasią ir neprarasti savosios autonomijos, kai dėl jos mūsų tėvai ar uošviai kartais išreiškia pretenzijas. Kaip visada vieną kartą per mėnesį svečiuose sulaukiame santykių specialistų - Vaido Arvasevičiaus ir jo   kolegės eteryje  Jūratės Bortkevičienės ,psichologės,   konferencijos „Atsakinga tėvystė“  idėjos autorės ir organizatorės.

[\/]

2016-11-24
Po truputį aiškėja naujos valdžios kontūrai.  Kiekvieną paskyrimą vejasi abejonės. Ar pajėgs, ar sugebės,  ar  įveiks?  Pirmasis aptarimų eilėje buvo naujasis Seimo pirmininkas Pranskietis. Apžvalgininkai  svarstė, kaip antrose  pagal rangą pareigose susitvarkys iš akadėminės veiklos atėjęs ir daugiausia iki tol viešai tik ladose apie sodus kalbėjęs agronomas. Ar ne per didelės pareigos šitam žmogui- klausė  politologai?    Antrasis  neįtinkantis  analitikams naujasis premjeras Skvernelis. Rimvydas  Valatka nevyniojo į vatą: dabar dar daugiau bus policinės valstybės. Nors reitingai aukšti, nemažai galvojančių , kad Skvernelio vieta  geriausiu atveju  būti  tik VRM ministru. Be to ir angliškai kalbėti naujasis premjeras tik dabar mokosi. Komitetų pirmininkai irgi kelia klausimų . Sveikatos komiteto pirmininkei teologija  painiojasi su  kontracepsija,  biudžeto komitete keitimai dar nepradejus dirbti,  o ir šiaip daug pasimetusių ,  sunkiai naująjį darbą išmanačių žmonių.Laidoje dalyvauja: Tomas Tomilinas- Seimo narys, LVŽS; Vytautas Bruveris- Lrytas.lt apžvalgininkas; Liutauras Ulevičius- tinklaraštininkas; Arūnas Valinskas- buvęs Seimo pirmininkas

[\/]

2016-11-23
Prėjusią savaitę Seimas balsavo dėl Seimo vicepirmininkų kandidatūrų. Viskas vyko sklandžiai, jeigu ne vienas bet. Į seimo vicepirmininkus nebuvo paskirtas Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius. Panašu, kad patys socialdemokratai atkeršijo savo vedliui už jį nebalsuodami, nes Valstiečių lyderis karbauskis sakė, kad jo partija balsavo. Nepatenkintų Premjero veikla buvo ir anksčiau. Bendrapartiečiai buvo nepatenkinti Butkevičiaus nerįžtingumu, skandalais, paskutinius taškus matyt sudėjo ir derybos su valstiečiais, kai Butkevičius iškeitė socialinės apsaugos ir darbo ministeriją į Ūkio. Pastaruoju metu reitingų karalius Butkevičius liko visai nukarūnuotas. Karjeros perspektyvų jam nežada net nuosava partija.Laidoje dalyvauja: Gediminas Kirkilas- Seimo narys, Socialdemokratas; Vytautas Dumbliauskas politologas; Kęstutis Masiulis- Seimo narys, TS-LKDP

[\/]

2016-11-22
Varžytynės – tai reali galimybė kilnojamąjį ar nekilnojamąjį turtą įsigyti pigiau. Varžytynės – tai ir rizika nusipirkti bėdą, jei pakerėtas mažesnės kainos pirkėjas nesiaiškins, kaip galės naudotis būsimu turtu. Varžytynės – tai ir technologijų šuolis. Jau beveik ketveris metus Lietuvos skolininkų turto varžytynės vyksta internete, turtas perkamas nuotoliniu būdu.                             Tad kaip nepaklysti technologijų džiunglėse ir nenusipirkti katės maiše? Kaip išnaudoti varžytynių privalumus ir sumažinti nepalankių pasekmių riziką? Antstolių garbės teismo narė, antstolė Audronė Adomaitienė; Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Rita Kisielienė; Advokatų kontoros LEADELL Balčiūnas & Grajauskas praktikos grupės vadovas Kazimieras Karpickis.

[\/]

2016-11-18
Buvęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Andrius Kubilius socialiniame tinkle paaiškino, kodėl konservatoriai nelaimėjo rinkimų, nors, kaip jis teigia, pasiekė „asmeninį rekordą“.  Pasak ekspremjero, viską nulėmė nostalgija praeičiai. „Nostalgija praeičiai vis dar išlieka galinga jėga, lemiančia rinkimų rezultatus didelėje dalyje Lietuvos, ir to įveikti negali jokios permainos konservatorių partijoje. Tai gali įveikti tik permainos pačioje Lietuvoje, žmonių generacijose ir vyraujančiame mentalitete“, - teigia A. Kubilius.Jis paragino partijos narius neliūdėti, nors pripažino, kad džiaugtis nėra ko: rinkimai pralaimėti. „Neliūdėkime! Džiaugtis taip pat nėra ko - rinkimus pralaimėjome. Ką per artimiausius ketverius metus nuveiks valstiečių-socialdemokratų koalicija – šiandien dar per anksti vertinti. Gal net ką nors gero ar bent populiaraus, bet tikėtis kokių nors esminių struktūrinių permainų būtų naivu“, - teigia A. Kubilius.Laidoje diskutuoja Seimo narys Andrius Kubilius, filosofas Vytautas Rubavičius, viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2016-11-17
Ar galima laikyti pergale, kai po rinkimų pasaulį užvaldo baimė,  netikrumo jausmas, kyla riaušės, o žmonės skanduoja: tai ne mano prezidentas.Laidoje diskutuoja viešųjų ryšių ekspertas Linas Kontrimas, psichiatras Linas Slušnys, politikos mokslų daktaras Darius Udrys.

[\/]

2016-11-16
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis prieš rinkimus žadėjo: politinės partijos nebebus įdarbinimo agentūromis! Ne paslaptis, kad politinės partijos po rinkimų į svarbiausius postus dažniausiai sukiša savus. Ar įmanoma tai pakeisti?Laidoje diskutuoja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, žurnalistas Kristupas Krivickas, „Trancparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

[\/]

2016-11-15
Vidaus sandoriai yra viešųjų pirkimų įstatymo išimtis, kai perkančioji organizacija

[\/]

2016-11-11
Neseniai rašytoja Rūta Vanagaitė pristatė savo knygą „Jis“. Kaip sako autorė, naujosios knygos tikslas – padėti moteriai geriau suprasti savo gyvenimo vyrus: tėvus, brolius, sūnus ir mylimuosius.„Jeigu prieš 30 metų būčiau žinojusi, ką žinau dabar, jei prieš 20 metų būčiau kalbėjusi su savo vyrais, kaip išdrįstu kalbėti dabar, jei prieš 10 metų būčiau perskaičiusi, ką perskaičiau dabar... Ech, būčiau buvusi laimingesnė. O svarbiausia – su manim laimingesni būtų buvę jie, maniškiai...“, – sakė knygos autorė.Laidoje diskutuoja rašytoja Rūta Vanagaitė ir žmonių elgesio tyrėjas Giedrius Drukteinis.

[\/]

2016-11-10
Žvalgų dieną Valstybės saugumo departamentas (VSD) atidarė Pasitikėjimo telefono liniją ir pradėjo visuomenės švietimo kampaniją. Pasak VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio, speciali anoniminė telefono linija padės Lietuvos piliečiams aktyviau tiesiogiai prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo.Laidoje diskutuoja buvęs VSD vadovas Gediminas Grina, Seimo narė Rasa Juknevičienė, portalo Delfi vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė, Valstybės saugumo departamento strateginės komunikacijos skyriaus vadovė Aurelija Katkuvienė.(http://clashofkings.alphagamestrategies.com nuotr)

[\/]

2016-11-09
Laidoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2016-11-08
„Trys Lietuvos – sujungti negalima atskirti“ Regionų politikos ir ekonomikos raidos vizija po 2020 m.Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas

[\/]

2016-11-04
Žvelgdami į Seimo rinkimų rezultatus lietuviai stebisi: bet juk ne taip prognozavom. Iki rinkimų likus keliems mėnesiams buvo tikimasi, kad laimės „socdemai“. Po pirmo rinkimų turo konservatoriai džiūgavo, kad laimės jie. O pasirodė, kad tiksliausiai prognozavo patys „valstiečiai“, sakydami, kad turės 20 mandatų daugiau už konservatorius. Visi kiti, nei apžvalgininkai, nei politologai, tokios rinkimų baigties nesitikėjo. Bent jau viešoj erdvėj mažai kas tokias prognozes aptarinėjo. Kodėl nepavyko nuspėti rinkimų baigties?Diskutuoja VDU profesorius Lauras Bielinis, tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius, „Baltijos tyrimų“ vadovė Rasa Ališauskienė.

[\/]

2016-11-03
Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, į Seimą išrinktas su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, žada įgyvendinti planą, kaip Lietuvoje pagerinti žmonių sveikatą. Pasak būsimojo parlamentaro, sveikuolius reikia skatinti finansiškai, o nesirūpinantiems savo sveikata – bloginti sąlygas ligoninėse. Tačiau pirmiausia sveikuolis žada pervadinti ministeriją.„Pirmas ir svarbiausias mano darbas – tą ministeriją, kuri apsimeta, kad rūpinasi sveikata, pavadinti Ligų ar Ligų gydymo ministerija. Tada visiems bus aišku, kuo jie užsiiminėja, nes ten sveikatos nėra nė kvapo. Šalia reikia sukurti Sveikatos rūmus ir atskirti resursus, skirtus jiems ir ministerijai. Šiandien, kada jie yra vienoje kišenėje, Ligų ministerija pasiima 99 proc. visų lėšų, o sveikatai nepalieka net vieno procento, nors imitacija yra didžiulė. To rezultatas – metai iš metų prastėjanti žmonių sveikata“, – kalba D. Kepenis.Laidoje diskutuoja sveikuolis Juozas Dapšauskas, Seimo narys Antanas Matulas, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

[\/]

2016-11-02
80 Seimo narių neperrinkimas rodo, kad ypač antrame rinkimų ture piliečiai balsavo prieš dabartinį politinį elitą, sako prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.Pasak M. Lingės, tokia tendencija ypač ryški žvelgiant į vienmandačių apygardų rezultatus, kur dažnu atveju piliečiai balsavo prieš dabartinius Seimo narius iš tų apygardų.„Netenkina žmonių, ar tai vykdyta politika, ar tai apskritai nusivylimo išraiška. Žmonės anksčiau balsuodavo tokia protesto forma, ar sakydavo, kad renkasi emigraciją ar neina į rinkimus. Dabar pamatėme, kad žmonės nori būti išgirsti“, – „Žinių radijui" teigė M. Lingė.Į ką pavirto politinis elitas, kaip jis atitrūko nuo žmonių?Diskutuoja politikas, knygos apie elitą autorius Kęstutis Masiulis, politikos apžvalgininkas Linas Kontrimas, viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2016-11-01
Kas turėtų nuspręsti, kada turi baigtis žmogaus gyvybė? Jis pats, jo artimieji, galbūt gydytojai, o gal tiesiog tai reikėtų tai palikti Dievo valiai. Kalbant apie eutanaziją kyla labai daug prieštaravimų. Iki šiol visi bandymai tai įteisinti Lietuvoje žlugo.Pokalbis su mediku, kunigu Andriumi Narbekovu bei psichologe Rūta Saugautyte.Laidą veda Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentė Viktorija Šopytė

[\/]

2016-11-01
Dar joks pastarojo šimtmečio mokslinis atradimas neteikė tiek daug vilčių ir nekėlė tiek daug abejonių. Gebėjimas sparčiai pakeisti gyvybės kodą suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Lieka tik atsakyti į klausimą, ar turėtume ja pasinaudoti? Ar kai kurie stereotipai apie GMO yra teisingi? Ar genetiškai modifikuoti organizmai tikrai yra pasaulio išsigelbėjimas? O gal atvirkščiai – pražūtis? Apie tai diskutuosime kartu su gamtininku ir žurnalistu Andrejumi Gaidamavičiumi, Vilniaus universiteto Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto Chemijos ir bioinžinerijos katedros docentu Sauliumi Serva bei Gamtos apsaugos skyriaus vyriausiąja specialiste Neringa Šarkauskiene.Laidą veda Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentė Greta Smilgytė

[\/]

2016-11-01
Lietuvoje skursta kas penktas gyventojas. Ar aukodami padedame spręsti skurdo problemą? O gal aukojame iš inercijos, nes taip daro kiti ir to nuolat prašo labdaros organizacijos? Bet ar aukoti reiškia tik duoti?„Kodėl aukojame" diskutuojame su VšĮ „Geros valios projektai“ direktore Inga Langaite ir psichologu Edvardu Šidlausku.Laidą veda Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentė Milda Kristutytė

[\/]

2016-10-28
Jaunystėje pokyčių vyksta daugiausiai – draugai, sėkmės ir nesėkmės istorijos, įkvepiantys filmai, stovyklos, knygos – visa tai nuolat purto jauną asmenybę ir priverčia permąstyti savo požiūrį į pasaulį vėl ir vėl. Kalbėsime apie tai, kaip tėvai savo veiksmais ir žodžiais gali paskatinti teigiamus vaiko pokyčius ir ką darydami jie pokyčius stabdo.​Apie tai kalbėsis lektorius, tėvystės ir šeimos santykių konsultantas Vaidas Arvasevičius ir psichologė, patyriminių stovyklų „Whatansu“ vadovė Viktorija Minčinskaja.​

[\/]

2016-10-27
Tyrimas, kurį atliko Mičigano universiteto akademikas Williamas Chopikas, atskleidė, kad Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje gyvenantys žmonės yra mažiausiai empatiški visame pasaulyje. Viena iš priežasčių, kodėl Baltijos valstybių gyventojai nenori ar negali įsijausti į kito žmogaus būseną, gali būti individualistinės visuomenės tradicijos bei regiono socioekonominė istorija, samprotauja W. Chopikas.Pačia empatiškiausia šalimi visame pasaulyje pripažintas Ekvadoras – jis surinko 3,97 balų. Lietuva atsidūrė paskutinėje vietoje su 3,15. Estija ir Latvija taip pat figūruoja sąrašo gale – atitinkamai 3,27 ir 3,37 balai. Septynios iš dešimties mažiausiai empatiškų šalių – Rytų Europoje. Laidoje diskutuoja psichologas, „psichika.eu“ įkūrėjas Edvardas Šidlauskas, „Caritas“ laikinųjų namų socialinė darbuotoja Sigita Urbonaitė ir globos namų „Senevita“ direktorius Petras Jurgilas.

[\/]

2016-10-26
Kalbėdami apie kitų metų biudžetą, politikai sako, kad biudžetas bus skirtas stiprinti krašto apsaugai, ir mažinti socialinę atskirtį. Dėl krašto apsaugos daug maž aišku ir suprantama, o ką reiškia mažinti socialinę atskirtį ir dar biudžeto pinigais taip ir lieka nelabai suprantama.Laidoje dalyvauja „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.

[\/]

2016-10-25
Po Seimo rinkimų antro turo tapo aišku, kad Lietuvai valdyti gali užtekti ir vienos partijos. Kaip šalies valdymas gali atrodyti laimėjus "valstiečiams"?Laidoje dalyvauja Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Andrius Kubilius, Lietuvos socialdemokratų partijos narys Gediminas Kirkilas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

[\/]

2016-10-21
Neseniai Vyriausybė pritarė šeimos stiprinimo įstatymui. Šio projekto preambulėje rašoma, kad „šeimos pagrindas yra laisvas vyro ir moters apsisprendimas prisiimti šeimai būdingas moralinio ir teisinio pobūdžio pareigas“, o „vyro ir moters papildomumas yra šeimos, kaip pirminės ir prigimtinės bendruomenės ir palankiausios vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinkos kūrimo pagrindas“.Siekdama paskatinti jaunimo apsisprendimą kurti šeimą ir šeimų apsisprendimą auginti vaikus, valstybė turėtų sudaryti palankias sąlygas būsto nuomai ar pirmojo būsto įsigijimui, sudaryti palankias sąlygas derinti profesinius interesus su šeiminėmis pareigomis.Laidoje diskutuoja Aktyvių mamų sambūrio narė Rasa Žemaitė, Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas, Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė, apie emigracija galvojančios šeimos narė Kristina Paulikė.

[\/]

2016-10-20
Šių rinkimų favoritai nepavargsta kartoti: Lietuva balsavo už permainas. Žodis „permainos“ kaip kokia nesukramtyta jaučio sausgyslė tampomas iš laidos į laidą, iš susitikimo į susitikimą.Ar nusipelnėme permainų?Laidoje diskutuoja Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Virgis Valentinavičius, psichiatras Linas Slušnys, politikas ir žurnalistas Kristupas Krivickas.

[\/]

2016-10-19
Po Seimo rinkimų pasigirdo kalbų: partijoms reikia atsinaujinimo, partijoms reikia atsijauninimo, partijoms reikia permainų. Kaip didžiausias permainas rinkėjai mato jaunus žmones politikoje. Ką pakeis jaunieji politikai?Laidoje dalyvauja: Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė Agnė Bilotaitė, LIJOT prezidentas Mantas Zakarka, socialdemokratas Bronius Bradauskas.

[\/]

2016-10-18
Psichologai ir teisininkai vienu balsu ragina išsiskyrusius tėvus savo ambicijomis ir neatsakingumu netraumuoti vaikų. Nepaisant to, Lietuvoje nemažėja teisinių procesų, kai vaikas draskomas kaip karo trofėjus. Arba užmirštamas kaip nereikalingas daiktas.Apie 6 tūkst. naujų išieškotojų kasmet kreipiasi pagalbos į antstolius, kad priverstų šeimą palikusį tėvą ar motiną materialiai prisidėti prie nepilnamečių vaikų išlaikymo. O po rezonansinių vaikų perdavimo bylų.Mūsų šalyje ypač padaugėjo skirtingais keliais pasukusių tėvų bandymų grumtis dėl vaiko priverstinėmis teisinėmis priemonėmis.Ką šeimų procesuose galima ir ko negalima sureguliuoti teisinėmis priemonėmis? Kokias išvadas pateikia teismų praktika ir ką sako šeimų konfliktus sprendžiančių teisininkų patirtis? Laidoje dalyvauja antstolė Asta Stanišauskaitė, advokatė Jurgita Žiužnienė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas dr. Gediminas Sagatys.

[\/]

2016-10-14
Per rinkimų kampaniją visuomenė piktinosi: kokie buki kandidatai, kaip jie nieko neišmano, kaip jie kvailai kalba, iš kur tokie tamsuoliai? Taip sakydami žmonės stebėjosi, kaip iš viso tokie veikėjai gali eiti į valdžią ir kaip jie gali mus valdyti. Pasirodo, kad toks klausimas nėra visai nepagrįstas. Ekspertai sako, kad valdžia neprivalo būti protinga, net geriau, kai valdžia šiek tiek buka. Kodėl?Laidoje diskutuoja psichologas Tomas Lagūnavičius ir rašytojas  Vytautas Rubavičius.

[\/]

2016-10-13
Balsuodama Seimo rinkimuose prezidentė sakė balsuojanti už permainas ir už tai, kad valdžioje neliktų vagių. Žmonės nuolat kaltina valdžią, jog ten sėdi vagys. Ką galima pavogti būnant valdžioje, kokios vogimo schemos?Laidoje dalyvauja viešųjų ryšių ekspertas Linas Kontrimas, žurnalistas Tomas Dapkus ir politikas Povilas Gylys.

[\/]

2016-10-12
Įvyko Seimo rinkimai. Pusė Seimo jau yra. Valdžios pyragas ant stalo. Visi šaukia – bus permainų. Kokių?Laidoje dalyvauja Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Andrius Kubilius, Lietuvos Socialdemokratų partijos narys Gediminas Kirkilas ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Remigijus Žemaitaitis.

[\/]

2016-10-11
Pirmą kartą Klaipėdos jūrų uosto istorijoje rengiamas bendrasis uosto planas, kurio koncepcija apims 25 metų laikotarpį. Tai drąsiai galima laikyti vienu didžiausių projektų Lietuvoje. Bendrasis planas turėtų numatyti uosto plėtrą tiek į šiaurinę dalį

[\/]

2016-10-07
Baigiasi rinkimų maratonas. Pažadų buvo visokių. Vis dėlto apibendrinant galima pasakyti, kad kandidatai išmone nesublizgėjo. Dažniausiai partijos žadėjo pinigus. Dar buvo žadama socialinių išmokų, stogą virš galvos, kiekvienam po butą, kiekvienam po darželį.O ko mes verti?Laidoje diskutuoja laidų vedėjas Giedrius Drukteinis ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

[\/]

2016-10-06
Prieš rinkimus politikai savo kalbose aktyviai žada, kad rūpinsis žmonių gerove, kad juos išrinkus Lietuvos žmonių gyvenimas pagerės ir jie galės būti ramūs dėl savo bei vaikų ateities. Tačiau, gavę Seimo nario mandatą, dalis jų šiuos pažadus pamiršta. Kokiai partijai paprastas Lietuvos žmogus po rinkimų rūpės labiausiai ir kokie teigiami pokyčiai pasieks kiekvieną mūsų šalies pilietį?Laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuojame su socialdemokratais – Seimo vicepirmininku Algirdu Sysu ir Seimo nare Giedre Purvaneckiene.Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Socialdemokratų partijos Seimo rinkimų politinės kampanijos sąskaitos. 

[\/]

2016-10-06

[\/]

2016-10-05
Laidoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė

[\/]

2016-10-04
Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos pirmininkas Artūras Zuokas su ekspertu diskutuos apie partijos rinkimų programą ir siūlymus.Laidoje dalyvauja Artūras Zuokas ir Gintautas Babravičius. Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Seimo rinkimų politinės kampanijos sąskaitos.

[\/]

2016-09-30
Kaip visada vieną kartą per mėnesį svečiuose sulaukiame santykių specialistų. Svečiai aptars temą Kaip vyrai išgyvena moterų emancipaciją. Darbų pasidalinimas, vyro pagalba šeimoje, buityje, vaikų auginimas kartu – tai klausimai, kurie anksčiau buvo neįprasti vyro ausiai. Ar yra dėl ko sunerimti, ar viskas tik į gera?Diskutuoja lektorius, vedų išminties tyrinėtojas Vaidas Arvasevičius ir psichologė Jūratė Bortkevičienė.

[\/]

2016-09-29
Lietuvos švietimo sistema šiuo metu yra transformacijos periode. Mokslo pasiekimais lietuviai stebina pasaulį, tačiau mūsų šalies mokytojai rengia streikus dėl mažų atlyginimų, o universitetai priima ir prastais balais brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. Ko reikia, kad Lietuvos švietimo sistema subręstų ir atitiktų joje dalyvaujančių Lietuvos žmonių lūkesčius. Šia tema laidoje „Atviras pokalbis“ kalbėsimės su Lietuvos socialdemokratais – buvusiu švietimo viceministru Rimantu Vaitkumi, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nare Orinta Leipute ir Ministro Pirmininko patarėju Ramūnu Buroku. Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Socialdemokratų partijos Seimo rinkimų politinės kampanijos sąskaitos.

[\/]

2016-09-28
Kaip visada dauguma svarsto, kad rinkimų kampanija buvo per mažai spalvinga, per mažai ryški ir skandalinga. Skandalų buvo, buvo politinių debatų, tačiau netikėtumų mažai. Link finišo iriasi tradicinės partijos žadėdamos tą patį: darbą, gerą algą, orų gyvenimą, vaikų ateitį, laimės ekonomiką ir t. t. Turbūt sunku būtų rasti politinę jėgą, kurią galėtume įvardinti kaip žadančią ryškią reformą. Gal tos reformos net nereikia.Laidoje diskutuoja SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, ryšių su visuomene ekspertas Linas Kontrimas ir žurnalistas Tomas Dapkus.

[\/]

2016-09-27
Kokios vaikų mokymosi sąlygos besigydant „Palangos gintaro“ sanatorijoje?Laidoje dalyvauja Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos priežiūros departamento Motinos ir vaiko sveikatos skyriaus patarėja Anželika Balčiūnienė, Palangos sanatorinės mokyklos direktorius Alvydas Milinis, Kauno Žaliakalnio progimnazijos aštuntokė Aušrinė Junčytė, Skuodo P. Žadeikio gimnazijos vienuoliktokas Dovydas Staškus.Laidą remia sanatorija "Palangos gintaras".

[\/]

2016-09-23
Sakoma, kad demokratija – bloga santvarka, bet geriau niekas nesugalvojo. Sugalvojo, bet tik ar buvo leista įgyvendinti?Laidoje diskutuoja Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis, rašytojas Vytautas Rubavičius ir tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius.

[\/]

2016-09-22
Kaip apskritai atsitiko, kad sostinė pateko į atliekų krizę? Juk Vilniuje buvo statomi tokie pat mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiai kaip ir kituose miestuose, o į naująją tvarką buvo investuojami milijonai valstybinių ir ES lėšų. Kaip ši tvarka atrodė Valstybiniame 2014-2020 m. atliekų tvarkymo plane? Ar tikrai viskas buvo padaryta pagal jį?Laidoje dalyvauja Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, Aplinkos ministerijos atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, iniciatyvos „Darom“ aplinkosaugos skyriaus vadovė Roberta Deveikytė bei „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktoriaus Nerijus Rasburskis.(BFL/Vyginto Skaraičio nuotr)

[\/]

2016-09-21
Šiuo metu Algirdo Butkevičiaus ir Dalios Grybauskaitės susitikimai nebevyksta. A. Butkevičiaus aplinka kaltina, kad prezidentė remia dešiniuosius ir tai labai aiškiai matosi artėjant rinkimams.Laidoje diskutuoja socialdemokratas Gediminas Kirkilas, Delfi vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

[\/]

2016-09-20
Ruduo – naujų nuomininkų metas. Dažnas savininkas keiksnoja nuomininkus, palikusius neapmokėtas sąskaitas už komunalines paslaugas ar smarkiai nudrengusius būstą. Ne pyragai ir nuomininkams, jei šeimininkas sumano reikalauti mokesčio už šuns apgraužtus baldus, nors tai padarė ankstesnių nuomininkų augintinis. Nors beieškant buto nuomai ar tvarkingų paprastai kreipiamasi ne į antstolius, būtent antstoliai daugeliu atvejų gali padėti abiem pusėms apsisaugoti nuo nesąžiningo žaidimo. Faktinių aplinkybių konstatavimas prieš būsto nuomą ir po jos – viena dažniausiai naudojamų antstolių teisinių paslaugų.Laidoje dalyvauja antstolis, Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narys Vitalis Milevičius, advokatė Renata Todesaitė.

[\/]

2016-09-16
Kažkada Lietuvą valdė daktarai, tulpiniai, šmikiniai, agurkiniai. Panašu, kad greitai valdys arba jau valdo feisbukiniai. Kokia ta Lietuva bus?Laidoje diskutuoja psichologas Tomas Lagūnavičius bei Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

[\/]

2016-09-15
Laidoje diskutuoja Verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus, Seimo narys Kęstutis Masiulis, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas, advokatas Tomas Bagdanskis.

[\/]

2016-09-14
Lietuvoje maždaug kas penktas gyventojas gyvena žemiau skurdo rizikos ribos, tačiau valdžioje dominuoja požiūris, jog skurstantieji patys dėl to kalti. Dėl valdžios sukurtos įtampos iš Lietuvos pradėjo bėgti ir užsienio investicijos. Ką turime daryti, kad išsiveržtume iš skurdo ekonomikos gniaužtų?Laidoje dalyvauja Lietuvos laisvės sąjungos

[\/]

2016-09-13
Statistika rodo, kad Lietuva kasmet sensta ir senjorų skaičius kiekvienais metais didėja. Ką daryti, kad Lietuvos senjorai galėtų gyventi orų ir visavertį gyvenimą? Kaip sugrąžinti jiems prarastas pensijas? Laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuosime su socialdemokratais – Seimo vicepirmininku Algirdu Sysu, Seimo narėmis Raminta Popoviene ir Kristina Miškiniene.Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Socialdemokratų partijos Seimo rinkimų politinės kampanijos sąskaitos.

[\/]

2016-09-09
Po kiekvienos olimpiados skundžiamės: kodėl per mažai medalių laimėjome? Kodėl atrodome blogiau už kitus? Kodėl medaliai ne tokios spalvos? Kodėl pralošė krepšininkai, kodėl ne pirma Meilutytė? Kodėl jie visi mus nuvylė? Juk taip tikėjomės. Tiek pinigų išleidom apyrankėms paremti vienam ar kitam sportininkui. Tiek prašėme: Meilutyte, parvežk auksą. Kazlauskai, spausk krepšininkus. Laimėjo tie, iš kurių nesitikėjom, arba neskyrėme tiek dėmesio.Kitur panašiai kaip sporte. Nepamatuotus lūkesčius sudedame į valdžią. Valdžia duos, valdžia apgins, valdžia pasirūpins, išgydys, pamaitins, aprengs. Ir nevogs. O kai taip neatsitinka keikiam politikus ir vėl renkam tuos pačius. Vėl nepamatuoti lūkesčiai.Kai visa tai neįvyksta – keikiame teisėsaugą, nes neatsitiko taip, kaip norėjome, kaip tikėjomės. O ar kada pasvėrėme savo norus ir lūkesčius?Laidoje dalyvauja viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, psichiatras Linas Slušnys, politikos apžvalgininkas Vidas Rachlevičius.

[\/]

2016-09-08
Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos

[\/]

2016-09-07
Laidoje – Susisiekimo paslaugų vadovė Modesta Gusarovienė ir Eismo organizavimo skyriaus vadovas Tomas Kamaitis.Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2016-09-06
Teismas pagailėjo, teismas nenubaudė – dažnai viešojoje erdvėje panašiomis frazėmis prasideda diskusijos dėl per švelnių teismų skiriamų bausmių. Nemaža dalis kritikos krenta teismų sprendimams dėl neturtinės žalos atlyginimo priteisimo, t. y. priteistos piniginės baudos šalių vertinamos kaip per mažos, ypač jautriai sutinkami teismų verdiktai dėl neturtinės žalos priteisimo gyvybės atėmimo bylose.Laidoje dalyvauja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, advokatas Romualdas Drakšas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

[\/]

2016-09-02
Pasaulio žiniasklaida neseniai paskelbė 10 šalių kurios turi geriausias pasaulyje sąlygas motinystei. Daugiausia garantijų turi Skandinavijos šalių Danijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos mamos ir tėčiai.Kaip pastebi ekspertai, nors šiaurės šalys skiria labai daug dėmesio ir resursų motinystei, Lietuva lenkia visas valstybes. Jauna mama gauna 18 savaičių visiškai apmokamų atostogų, tėvas gauna keturias savaites, o kartu tėvams skiriamos net 156 savaites atostogų.Vaiko priežiūros išmoka mokama vienam iš tėvų, kuris išeina vaiko priežiūros atostogų. Kol vaikui sueis vieneri, jos dydis yra 100 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio. Jeigu renkamasi šią išmoką gauti dvejus metus, tai pirmaisiais bus mokama – 70 proc., antraisiais 40 proc. užmokesčio, bet ne daugiau 2 VDU.Diskutuoja aktyvių mamų sambūrio vadovė Rasa Žemaitė, psichologas Edvardas Šidlauskas, viešųjų ryšių ekspertas Linas Kontrimas.

[\/]

2016-09-01
Nuo rugsėjo 2-osios įsigalioja prekybos centrų susitarimas, pagal kurį visi gyventojai, nepriklausomai nuo amžiaus, nusipirkti alkoholinių gėrimų galės tik pateikę asmens dokumentą. Kaip teigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas, šiuo veiksmu prekybininkai siekia trijų pagrindinių dalykų: maksimaliai sumažinti galimybę nepilnamečiams įsigyti alkoholinių gėrimų, prekybos darbuotojų galimas klaidas įvertinant pirkėjo amžių ir keisti visuomenės, didinti pirkėjų sąmoningumą, prisiimant atsakomybę už save ir už kitus.Tačiau dalis visuomenės tokį žingsnį vertina skeptiškai, abejoja, ar iš tiesų pavyks tokiomis priemonėmis sumažinti alkoholio vartojimą tarp nepilnamečių. Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis sprendimą pavadino „idiotizmo viršūne“.Tad alkoholio pirkimas su dokumentu – nepilnamečių gelbėjimas ar tyčiojimasis iš pirkėjų?Laidoje dalyvauja Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas, Seimo narys, liberalas Andrius Mazuronis, „Už blaivią“ iniciatyvinės grupės koordinatorius Juozas Dapšauskas.

[\/]

2016-08-31
Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė BNS patvirtino su vyru Regimantu Baltraičiu dalyvavusi vakarienėje su medžiokle Panevėžio rajone Lietuvoje tąkart viešėjusio Latvijos žemės ūkio ministro Janio Duklavo garbei. Šiame renginyje Stumbrynėje be ministrų dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius, Latvijos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Maris Balodis, keli kiti šių įstaigų atstovai ir mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas. Pasak ministrės, vakarienę derino ministerija, o medžioklę organizavo J. Milius. Medžioklės dalyviai, tarp jų – ir „Biovela Group“ vadovas ministrės sutuoktinis, susimokėjo patys, teigė ji. Ministrė sakė nežinanti, kodėl pareigūnų draugijoje atsirado vienos verslo įmonės vadovas.Pirtelės, medžioklės, vakarėliai valdininkus daro nepažeidžiamais. Kaip valstybės tarnautojai apauga ryšiais ir įtaka?Laidoje dalyvauja Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, 15min žurnalistas Skirmantas Malinauskas, Seimo narys Artūras Skardžius.

[\/]

2016-08-30
Rudens sesijoje parlamentą turėtų pasiekti Prezidentės siūlomas įstatymų projektų paketas, kuris nustatytų sankcijas politikams, nuslėpusiems turtą.Pranešama, kad Prezidentė iš naujo Seimui teiks Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kad negalėtų būti likviduojami ar reorganizuojami juridiniai asmenys, taip pat ir partijos, jeigu jų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimasGalima spėti, kad vienas siūlymas gimė dėl to, kad Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius negali nušalinti nuo darbo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus, kuris įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.Prezidentė siūlo įteisinti „nepajudinamų“ Vyriausybei pavaldžių įstaigų vadovų nušalinimą, jei jų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Teigiama, kad tai siūloma ne kaip prievolė, bet kaip galimybė nušalinti tokį asmenį, kol vyksta ikiteisminis tyrimas.Laidoje dalyvauja: Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergėjus Muravjovas, Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas.

[\/]

2016-08-26
Kas moteris siutina vyruose, o vyrus – moteryse?

[\/]

2016-08-25
Laidoje dalyvauja politikas, buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, politikos apžvalgininkas Linas Kontrimas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

[\/]

2016-08-24
Laidoje su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi aptarsime miestui ir miestiečiams svarbius klausimus. Laidą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

[\/]

2016-08-23
Kokia yra ateities Lietuva? Kaip joje gyvens šeimos? Ką daryti, kad jų pajamos kiltų, o žmonės jaustųsi saugūs? Kaip pasirūpinti skurdžiau gyvenančiomis šeimomis ir kaip padėti spręsti iškilusius klausimus? Kaip pasiekti, kad vaikai augtų šeimose, o laisvalaikį leistų užsiimdami mėgstama veikla? Apie šiuos ir kitus socialiai jautrius klausimus laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuosime su socialdemokratais – Vilniaus savivaldybės tarybos nare Aukse Kontrimiene, Seimo nare Raminta Popoviene, premjero patarėju socialiniais klausimais Ramūnu Buroku ir Vilniaus vicemeru Gintautu Palucku.Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo rinkimų politinės kampanijos sąskaitos.  

[\/]

2016-08-19
Darbo grupė, rengusi lytiškumo ugdymo programą, trečiadienį sutarė dėl kompromisinio jos varianto. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė žada ją pasirašyti, kartu ji pripažįsta, kad greitų pokyčių vien programos parengimas neduos.Dėl programos ministrė dar ketina konsultuotis su Švietimo taryba, tačiau sako nematanti priežasčių jos nepasirašyti, nes darbo grupė ją patvirtino 16 balsų „už“ ir trims grupės nariams susilaikius.Pavasarį viešai paskelbtas programos projektas sulaukė dalies visuomenės kritikos dėl paviršutiniškumo pristatant jaunimui aktualius lytiškumo klausimus, per didelio dėmesio bažnyčios mokymui, dėl socialinės realybės ignoravimo. Ministrė peticija raginta sudaryti naują darbu grupę programai rengti.Diskutuoja vaikų psichiatras Linas Slušnys, gydytojas psichiatras, tarptautinio teologijos instituto šeimos ir santuokos studijoms Austrijoje dėstytojas Gintautas Vaitoška, švietimo ir mokslo viceministrė Natalija Istomina, kunigas, gydytojas Andrius Narbekovas.

[\/]

2016-08-18
Policijos pareigūno nužudymas, matyt, logiškai pabaigė visą grandinę įvykių, kryptingai besitęsusių daugelį metų. Nepaklusimas teisėtiems pareigūnų reikalavimams, bėgimas nuo policijos, nuolatinis necenzūrinių žodžių vartojimas policijos akivaizdoje rodo, kad mūsų šalies piliečiai dar deramai nevertina policijos darbo. Ir negerbia pareigūnų. Vienoje televizijos laidoje teko matyti, kaip į policininko reikalavimą sunerti rankas už galvos ir nusisukti veidu i sieną, kažkoks provincijos banditėlis išsitraukė varpą ir liepė policininkui eiti po velnių. Po tokio veiksmo kur nors Amerikoje panašus veikėjas butų likęs be varpos. Tuo tarpu pas mus jam net antrankių neuždėjo.Kaip mums pradėti gerbti policiją? Kaip suprasti, kad pasipriešinimas įstatymo sargams yra nusikaltimas?Diskutuoja vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, TV prodiuseris Kristupas Krivickas.

[\/]

2016-08-17
Laidoje diskutuoja Seimo narys Petras Gražulis, žurnalistas Tomas Dapkus, Seimo narys Povilas Urbšys, politikos apžvalgininkė Indrė Makaraitytė.

[\/]

2016-08-16
Rugpjūčio 10 dieną Rusijos valstybinė saugumo tarnyba

[\/]

2016-08-15
Veganams dažnai lipdoma didaktiškų, pamokslaujančių žmonių etiketė. Ar tokie stereotipai yra teisingi? Kas bendro tarp veganizmo ir kitų žaliųjų idėjų? Ar veganizmą galima laikyti politišku?Apie tai diskutuosime su vegane, knygos knygos „Augalinė mityba. Kaip maitintis žaliai Lietuvoje?“ autore Kotryna Cikanauskiene ir aplinkosaugos temų žurnalistu, tinklaraštininku Daumantu Liekiu.

[\/]

2016-08-15
Remiantis statistika, darosi panašu, kad gyvename visuomenėje, kuri be saiko valgo, vartoja alkoholį ir leidžia pinigų daugiau, nei gali uždirbti. Kodėl žmonės jaučia tokį didelį poreikį pirkti ir ką jie bando paslėpti po prabangiais prekių ženklais? Į šiuos ir kitus klausimus laidoje atsakys reklamos ekspertas, reklamos agentūros McCann strategijos vadovas Tomas Bartninkas ir psichologas, ISM lyderystės mokymų programų vadovas Arvydas Būta.Ką bandome paslėpti po prabangių prekių ženklais?

[\/]

2016-08-12
Pastaruoju metu pasipylė reklamos su žinomu žmonių vaizdais ir atvaizdais. Kur tik pažvelgsi, žvaigždės ir žvaigždutės kažką reklamuoja. Panašu, kad reklamos užsakovai renkasi kas reklamuos jų produkciją pagal žvaigždžių pomėgius ir turimus resursus.Diskutuoja marketingo ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas, elito ir politikos apžvalgininkas Vidas Rachlevičius, rašytojas, prekinių ženklų istorikas ir ekspertas Giedrius Drukteinis.

[\/]

2016-08-11
Pastaruoju metu ir verslas, ir ekonomistai vis dažniau prabyla apie artėjančią krizę. Ko turėtume laukti? Diskutuoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, „Haner“ vadovas Arvydas Avulis, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

[\/]

2016-08-10
Prieš daugiau nei metus šauktiniams bei darbdaviams žadėtos kompensacijos, tačiau aiškėja, kad pažadai netęsiami. Kaip skelbia Delfi, atėjus laikui išmokėti pinigų sumas, pasirodo, kad nors viešai buvo dalinti pažadai, kompensacijos žmonėms nepriklauso. Taip nutiko ir su kompensacija darbdaviui, kuris devynis mėnesius saugojo šauktinio darbo vietą. Pasirodo, kad subsidijos netekti yra labai paprasta.Dalis šauktinių, prisiklausę anksčiau skelbtų pažadų, galvojo, kad jiems priklauso kompensacija studijoms iki 50 proc., tačiau tvarka buvo pakeista ir tokios kompensacijos šauktiniams nebepriklauso, vietoj to jie, baigę tarnybą, gauna didesnę išmoka. Panašiai nutiko ir su darbdaviais, nes paaiškėjo, kad jeigu šauktinis po tarnybos negrįžta į seną darbo vietą, kompensacija už devynis mėnesius saugotą darbo vietą įmonei nebepriklauso.Laidoje diskutuoja Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka, Pilietinių Iniciatyvų Centro vadovas Girvydas Duoblys, Seimo narys Andrius Mazuronis, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, atlikėjas Deivis Norvilas.

[\/]

2016-08-09
Finansų ministrė Rasa Budbergytė sako, kad gerėja mokesčių surinkimas, iš šešėlio pavyko ištraukti nemažą dalį pinigų ir 2017 metais net bus siekiama subalansuoto biudžeto. Pasigirsta kalbų, kad pagerinus mokesčių surinkimą, galima svarstyti apie mažesnį darbo jėgos apmokestinimą. Tad gal jau atėjo metas kalbėti apie mokesčių mažinimą? Jei taip, tai kokius mokesčius Lietuvoje reikėtų mažinti?Laidoje dalyvauja SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Romas Lazutka.

[\/]

2016-08-05
Kada išmoksime nešvaistyti maisto? Laidoje diskutuoja „Swedbank“ asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė, psichologas Gediminas Navaitis, „Maisto banko“ l. e. p. direktorė Kristina Tylaitė ir režisierius Mindaugas Survila.

[\/]

2016-08-04
Kas paskatins vairuoti saugiai? Bauda už pažeidimus ar paskata už tvarkingą vairavimą? Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje jokių nuobaudų per metus nepelnę vairuotojai sulaukia įvairių dovanų, viena jų – naujas automobilis. Kokiomis priemonėmis Lietuvoje galime ugdyti vairuotojus? Laidoje dalyvauja: Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, lenktynininkas Benediktas Vanagas, psichologė Sandra Vilkutaitytė, socialinės reklamos agentūros „Nomoshiti“ įkūrėjas Paulius Rymeikis.

[\/]

2016-08-03
Kaip atskirti politinius pažadus nuo realių darbų? Laidoje diskutuoja „Bernardinai.lt“ vyriausiasis redaktorius, apžvalgininkas Donatas Puslys, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų koordinatorė Ingrida Palaimaitė, viešųjų ryšių specialistas Arūnas Armalis.

[\/]

2016-07-29
Artėjant rinkimams politikų minėjimas žiniasklaidoje vis akyliau stebimas. Politinė reklama ar visuomenės informavimas? Kur brėžti ribą diskutuosime su Žurnalistikos instituto direktoriumi Deimantu Jastramskiu, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininku Zenonu Vaigausku, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadove Rugile Trumpyte ir politologu Justu Šireika.

[\/]

2016-07-28
Ar Lietuva taps šalimi be vaikų namų? Laidoje dalyvauja „Žiburio“ fondo generalinė direktorė Lietuvai Kristina Stepanova, NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė.(BFL/Tomo Lukšio nuotr.)(BFL/Tomo Lukšio nuotr.)

[\/]

2016-07-27
Vis daugiau internetinių žiniasklaidos priemonių komentuoti savo publikacijas leidžia tik registruotiems vartotojams. Ar toks žingsnis tobulina komentavimo kultūrą, ar skatina nuomonės cenzūrą? Diskusijoje dalyvauja psichologas Edvardas Šidlauskas, portalo „15min.lt“ direktoriaus pavaduotoja, projekto „Interneto higiena“ koordinatorė Gabrielė Burbienė ir teisininkė Liudvika Meškauskaitė.(BNS/Šarūno Mažeikos nuotr.)(BNS/Šarūno Mažeikos nuotr.)

Atgal